Oyunda bilgisayar donup kalıyor

selcukcicekx

Hectopat
Daha fazla  
RAM
T- Force Delta RGB 2x16 32GB [ 4 ay önce sıfır aldım ]
SSD veya HDD modeli
XPG Gammix S70Blade [ 2 ay önce sıfır olarak aldım
Ekran kartı
Inno3D 3060Ti Dual [ 4 ay önce ikinci el olarak al
Anakart
Asus B450M Dragon [ 2 senedir kullanıyorum ]
İşlemci
Ryzen 5 5600 [ 4 ay önce sıfır satın aldım ]
Öncelikle iyi geceler herkese, oldukça ilginç bir sorun ile karşı karşıyayım, kullandığım sistemi altta belirtiyorum.

Dostlar sistemim bu şekilde, her gün aktif olarak kullanıyorum, işim gereği sürekli her gün render alıyorum video işliyorum, CS:GO oynuyorum ağır programlar kullanıyorum. [ AE & PR & PS ]

Hiçbir sorun yaşamıyorum, geçenlerde Cities Skyline indirdim, zehir oldu bana, dün ETS 2 oynayayım dedim yine zehir oldu, bugün Car Mechanic Simulator girdim yine aynısı, tekrar tekrar bilgisayar donup kalıyor hiçbir şey yapamıyorum kapatıp açıncaya dek düzelmiyor.

Donup kaldığında bir süre bekleyince ( 2-3 dakika) bazen mavi ekran geliyor bazen hiç gelmiyor öyle kalıyor.

Mavi ekran geldiğinde minidump dosyası oluşturmuyor %0'da kalıyor hiç dolmuyor sonra PC resetleniyor.

Bu sorun sadece ama sadece oyun oynarken oluyor. İşlemciyi stress testine sokuyorum sorun yok, şu an bu yazıyı yazarken hala stres testinde 82 derece 40 dakikadır aynı stabil.

Ekran kartını FurMark'a sokuyorum sorun yok yine aynı. RAM'leri AIDA64'e sokuyorum yine sorun yok, ben şaştım kaldım var mı bir çıkarım yapabilen?

+up

@Recep Baltaş

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı