Oyunlarda yüksek kalitede kötü görüntü oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

ahmetreha4

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 4060
İşlemci
Ryzen 5 5500
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Linkteki videoda da gözüktüğü gibi sadece ETS değil diğer oyunlarda da görüntüde tırtıklanma bulanıklaşma piksel piksel olma gibi problemlerle karşılaşıyorum bir çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kenar yumuşatmayı kapat çözünürlük ölçeğini arttır.

Kenar yumuşatma kapalı ise açın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Linkteki videoda da gözüktüğü gibi sadece ETS değil diğer oyunlarda da görüntüde tırtıklanma bulanıklaşma piksel piksel olma gibi problemlerle karşılaşıyorum bir çözümü var mıdır?

Kenar yumuşatma ayarlarını aktif edin en az 4X veya 8X açın.

Çoğu oyun kenar yumuşatma işini beceremiyor, ne varsa eski oyunlarda var 2013 ve sonrasında çıkan çoğu oyun kenar yumuşatma konusunda berbat zaten ETS 2 çok ağır bir oyun değil 12 yıllık ekran kartı bile 1080p de %200 çözünürlük ile çalışabiliyor yani diğer kenar yumuşatmalar yerine çözünürlük ölçeğini artırıp (super sampling anti-aliasing) kullanmak en mantıklısı.

Kenar yumuşatma ayarlarını aktif edin en az 4X veya 8X açın.

ETS 2 de MSAA değil de SMAA var o yüzden 2X 4X değil de yüksek düşük diye ayar var zaten oyun motoru 2000'lerden kalma oyunda multi-threading yok o yüzden çoğunlukla işlemci kaynaklı düşük FPS oluyor çözünürlük ölçeğini %400 yapıp cam gibi görüntü alabiliyorsun ve ekran kartına çok yük bindirmiyor.

V-Sync aç ve FPS oyunları için önermesemde yarış oyunlarında vs Motion blur aç.

Ha bir de oyunları tam ekran aç yoksa kenar yumuşatma ayarları çalışmıyor.

NVIDIA Denetim Masası ile yaptığım ayarlarla ilgili olabilir mi peki oyunlarda hareket halindeyken oluşan dalgalanmalar, piksellerin oynaması gibi sıkıntılar çünkü denetim masasındaki ayarları oldukça kurcaladım gibi. En iyi görüntü için hangisini açıp kapayacağımdan emin değilim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    228 KB · Görüntüleme: 11
  • Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    120,5 KB · Görüntüleme: 9
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    15,9 KB · Görüntüleme: 7
  • Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG