Oyunlardan sıkıldım

kokooorec

Decapat
İlkokul, ortaokul ve lise başlarına kadar deliler gibi oyun oynardım. The Walking Dead serisini, metro serisini vb. birçok oyunu gözümü ekrandan 1 saniye bile ayırmayıp sabahlara kadar oynarken, lise sonlarına doğru ve şu an çalışıyorum, en fazla 1 saat, olmadı yarım saat sonra sıkılıyorum. Bu ocak ayının başında Escape from Tarkov satın aldım bayağı hoşuma gitmişti, 2 hafta sonra sıkılmalar başladı şu an 1 en fazla 2 tur oynayıp çıkıyorum.

Günümün nasıl geçtiğini anlatayım. İşten geliyorum, FIFA 23 yarım saat, Escape from Tarkov 1-2 tur (bilgisayarda bayağı bir oyun var, canım onları oynamak istemiyor.) Oyun dışında dizi, film ve yayın falan izliyorum öyle.

Bu durum nasıl geçebilir?

Büyüyünce sorumluluklar artar ve haliyle isteklerinize daha az zaman harcamaya başlarsınız. Uzun süre boyunca aynı oyunları oynamak yerine başka oyunlara yönelin. Belki o istek tekrar gelir.

Oynanacak oyun kalmadı resmen. GTA 6'yı bekliyorum şu an, o çıkana kadar güzel oyun çıkarsa alıp oynarım fakat minimum 2 haftaya sıkılırım gene. 1-2 aya yeni kasa almayı düşünüyorum ama alırsam ne oynayacağım belirsiz...

Yaş ilerleyince eskiden ilgi duyduğun birçok şeyi ardında bırakabilir insan. Ancak bir zaman sonra bu istekler yeniden canlanadabilir. Ben mesela artık çok beklediğim ve oynamak istediğim olmadığı sürece her oyuna giremiyorum çünkü zamanım yok, farklı hobilerim ve isteklerim var, sorumluluklarım daha fazla.

Oyun oynama isteğimin tekrar canlanmasını beklemekten başka yapacak bir şeyim yok o halde. Umarım eskisi gibi oynarım oyunları, önerebileceğiniz hobiler var mı oyun oynamak gibisinden?

İlkokul, ortaokul ve lise başlarına kadar deliler gibi oyun oynardım. The Walking Dead serisini, metro serisini vb. birçok oyunu gözümü ekrandan 1 saniye bile ayırmayıp sabahlara kadar oynarken, lise sonlarına doğru ve şu an çalışıyorum, en fazla 1 saat, olmadı yarım saat sonra sıkılıyorum. Bu ocak ayının başında Escape from Tarkov satın aldım bayağı hoşuma gitmişti, 2 hafta sonra sıkılmalar başladı şu an 1 en fazla 2 tur oynayıp çıkıyorum.

Günümün nasıl geçtiğini anlatayım. İşten geliyorum, FIFA 23 yarım saat, Escape from Tarkov 1-2 tur (bilgisayarda bayağı bir oyun var, canım onları oynamak istemiyor.) Oyun dışında dizi, film ve yayın falan izliyorum öyle.

Bu durum nasıl geçebilir?

Özellikle zaman ayırarak dostum. FIFA yerine bir gün misal GoW'a girersen 1 saatte olsa bunu yener ve yavaşta olsa oyunları bitirirsin.

Hayatın getirdiği sorumluluklar istemeden hevesimizi kaçırabiliyor. Oyunlara biraz ara verebilirsin. Geri geldiğinde eskisi gibi olmasa bile keyif alabilirsin. Asla eskiye özlem duyma yoluna bak eğlenecek bir şeyler bulmanı öneririm. Bunun bir tık ötesi bunalım. Bu arada EFT hesabınla Steam hesabı takası düşünürsen konuşalım. Bir süredir izliyorum hoşuma gidiyor takas düşünürsen yaz. Büyük ihtimal bende olan oyunları oynamışsındır sıkıldığına göre :D

Aynı sorun bende de yaşanıyor.🫤

Geri
Yukarı