Steam Oyunu başka diske taşırken yazma hatası veriyor

Mttx27

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. RDR2 oyununu taşınabilir diskten laptop SSD'me aktarmak istedim. Oyun dosyalarını taşı yaptım. Ama diskte yazma hatası veriyor. Başka oyunları denedim onlarda sıkıntı yok sadece bu oyunda hata veriyor. Oyunu açmayı falan denedim sorunsuz çalışıyor ne yapmalıyım?

resim_2024-05-05_194019360.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam dosyayı kopyala, bilgisayarıma tıkla steam hangi diskte ise (C-D-E) Steam\steamapps\common klasörüne gir, oraya yapıştır oyun dosyasını. Ardından steam'e gir kütüphaneden rdr2 seç güncelle de yada yükle de. Yükle çıkıyorsa Common klasörünü göster, dosya doğrulama işlemini yapsın. Oyna yazısı çıkacaktır kardeşim.

bu hatayı verdi hocam
Eki Görüntüle 2187877

Tamam dosyayı kopyala, bilgisayarıma tıkla steam hangi diskte ise (C-D-E) Steam\steamapps\common klasörüne gir, oraya yapıştır oyun dosyasını. Ardından steam'e gir kütüphaneden rdr2 seç güncelle de yada yükle de. Yükle çıkıyorsa Common klasörünü göster, dosya doğrulama işlemini yapsın. Oyna yazısı çıkacaktır kardeşim.
resim_2024-05-05_204718472.png
Bu hatayı verdi hocam

Boyutu yüksek değilse o dosyayı silip taşıyabilirsin. Taşıdıktan sonra dosya doğrulama yapar eksik kalan yeri tekrar indirirsiniz. Olur diye düşünüyorum.

Ozaman c diskinde yer yok kardeşim. D diskinde kaç GB boş alan var? Sana önerim d diskinde yerin varsa bu yazdıklarımı uygula.

Oyunlarımın varsayılan yükleme dizinini nasıl değiştirebilirim?
Oyunlar, varsayılan olarak aşağıdaki şu klasöre yüklenir:

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common

Herhangi bir sürücü üzerinde alternatif bir yükleme dizini oluşturabilir ve bu dizini, ileride yükleyeceğiniz oyunların yükleme dizini olarak seçebilirsiniz.

1. Steam istemcisinden "Ayarlar" menüsüne gidin.
  2. "Depolama" sekmesini açın.
  3. Buradan varsayılan yükleme sürücüsüne bakabileceğiniz gibi, en üstteki "+" butonuna basarak yeni bir dizin oluşturabilirsiniz.
  4. Yeni dizini oluşturduktan sonra bütün kurulumlar bu dizine yapılabilir. +++++++Bundan sonra en yukarıda anlattığım rdr2 dosya kopyalama işini D diskine yapabilirsin. Eğer istersen C diskinde ki taşımak istediğin bazı oyunları da aşağıdakileri uygulayarak D diskine taşıyabilirsin. +++++++++++++++++++++++++++++++
  5. Mevcut oyunları kaldırmadan yerlerini değiştirmek istiyorsanız lütfen aşağıdaki talimatları takip edin.

Bir oyunun kurulum klasörünü nasıl taşıyabilirim?
Bilgisayarınızdaki bir oyunun kurulum klasörünü bilgisayarınızdaki farklı bir konuma taşımak için Steam'in "Taşı" özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için:
  1. Klasörü taşıyabileceğiniz farklı bir Steam kütüphane dizini oluşturduğunuzdan emin olun (bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için yukarıdaki 'Oyunlarımın varsayılan yükleme dizinini nasıl değiştirebilirim?' kısmında yer alan talimatları takip edin).
  2. Steam istemcisinden "Ayarlar" menüsüne gidin.
  3. "Depolama" sekmesini açın.
  4. Taşımak istediğiniz oyunların bulunduğu sürücüyü seçin.
  5. Taşımak istediğiniz oyunları seçin ve "Taşı"ya tıklayın.

Geri
Yukarı