Çözüldü Oyunu oynarken sıkıntı yok ama kayıt çok kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TerimistBirisi

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel(R) Core(TM) i3-2120 CPU 8GB Ram NVIDIA GeForce GT 630
Meslek
Öğrenci
Bayrama gideceğim için o günlerde de atmak için bugünden itibaren stok video çekecektim. Normalde hiç sıkıntı olmaz hatta eski N5000 laptopumda bile Bandicam kasmıyorken oyunda sıkıntı yok ama kayıt aşırı kasıyor. Halbuki çok bir şey yüklemedim virüs taraması da yaptım. Birçok video izledim hem Bandicam hem OBS için olmadı. Yardımcı olur musunuz?

1687555642735.png

1687555592587.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran kartınız NVIDIA NVENC H.264 desteklemediği için akıcı video çekme imkanınız yok.
İşlemci ile video çekmeyi denerseniz büyük ihtimalle eski olduğu için aynı sorunu yaşayacaksınız.
Ekran kartınız NVIDIA NVENC H.264 desteklemediği için akıcı video çekme imkanınız yok.
İşlemci ile video çekmeyi denerseniz büyük ihtimalle eski olduğu için aynı sorunu yaşayacaksınız.

Çözüm
Olamayız çünkü ekran kartında kayıt için donanımsal hızlandırıcı yok.

Bandicam oyun kayıt modundan denedim 140 FPS veriyor kaydı izlerken kasıyor belli ki kariyerim başlamadan bitti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bandicam oyun kayıt modundan denedim 140 FPS veriyor kaydı izlerken kasıyor belli ki kariyerim başlamadan bitti.
Dediğimde o zaten. Bazı oyunları 200-300 FPS oynasanız bile ekran kartınızda NVENC teknolojisi olmadığı için ekran kartını kullanarak akıcı video alamazsınız. Aynı şekilde işlemcinizde x264 kayıt codec'ini kaldıramayacak bir işlemci.

Geri
Yukarı