Pahalı otomobillere LPG taktırmak mantıklı mı?

Otomaber

Hectopat
Makaleler
12
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: İ5-1240P - RAM: 16 GB - Ekran Kartı: İrıs Xe Graphics - Depolama: 512 GB SSD
Meslek
Serbest Çalışan
Sizinle bu konu hakkında konuşmak istiyorum. Pahalı otomobillere LPG taktırmak bence çok saçma. Yani ilanlara bakıyorum 2 milyon TL'lik veya daha pahalı otomobillere bile LPG takmışlar. Yeni Land Rover'a LPG takmışlar, aynı şekilde Porsche'ye, BMW'ye say say bitmez.

Anlamadığım şey şu arabaya o kadar para verecek maddiyatınız var ve Porsche gibi otomobillere biniyorsunuz lakin biraz yakıt tasarrufu yapacağım diye paranın hesabını yapıp arabalara yazık ediyorsunuz. Böyle otomobillerim olsa asla yapmayacağım şey LPG taktırmak. Bence Tofaş Şahin, Lada Samara gibi ucuz ve eski otomobiller haricinde diğer otomobillere LPG taktırmak bana mantıksız geliyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizinle bu konu hakkında konuşmak istiyorum. Pahalı otomobillere LPG taktırmak bence çok saçma. Yani ilanlara bakıyorum 2 milyon TL'lik veya daha pahalı otomobillere bile LPG takmışlar. Yeni land Rover'a LPG takmışlar, aynı şekilde Porsche'ye, BMW'ye say say bitmez.

Anlamadığım şey şu arabaya o kadar para verecek maddiyatınız var ve Porsche gibi otomobillere biniyorsunuz lakin biraz yakıt tasarrufu yapacağım diye paranın hesabını yapıp arabalara yazık ediyorsunuz. Böyle otomobillerim olsa asla yapmayacağım şey LPG taktırmak. Bence Tofaş şahin, lada samara gibi ucuz ve eski otomobiller haricinde diğer otomobillere LPG taktırmak bana mantıksız geliyor.

Mesela zamanında bu aracı aldın ama sonrasında durumun kötüleşiyor ama sen satmak istemiyorsun aracı. Belki o zaman mantıklı olur. Ama arabayı alıp sonrasında paran bitmiştir o yüzden tüp taktırmışsındır bundan olmalı bence.

Sizinle bu konu hakkında konuşmak istiyorum. Pahalı otomobillere LPG taktırmak bence çok saçma. Yani ilanlara bakıyorum 2 milyon TL'lik veya daha pahalı otomobillere bile LPG takmışlar. Yeni land Rover'a LPG takmışlar, aynı şekilde Porsche'ye, BMW'ye say say bitmez.

Anlamadığım şey şu arabaya o kadar para verecek maddiyatınız var ve Porsche gibi otomobillere biniyorsunuz lakin biraz yakıt tasarrufu yapacağım diye paranın hesabını yapıp arabalara yazık ediyorsunuz. Böyle otomobillerim olsa asla yapmayacağım şey LPG taktırmak. Bence Tofaş şahin, lada samara gibi ucuz ve eski otomobiller haricinde diğer otomobillere LPG taktırmak bana mantıksız geliyor.

Bazı insanlar sırf gösteriş olsun diye zar zor kredi ile o dediğin arabaları alıp binmeye calışıyor tabi bu aletler çok yakınca da ucuz bir yöntem arıyorlar oda LPG.

Landrovera takmasinda problem göremem ama Porsche gibi araçlarda takmazsin amacın zaten hız o zaman LPG niye takarsın. Landrovera çok yiyor diye biliyorum normal aracın iki katı neredeyse.

Anlamadığım şey şu arabaya o kadar para verecek maddiyatınız var ve Porsche gibi otomobillere biniyorsunuz lakin biraz yakıt tasarrufu yapacağım diye paranın hesabını yapıp arabalara yazık ediyorsunuz. Böyle otomobillerim olsa asla yapmayacağım şey LPG taktırmak. Bence Tofaş Şahin, Lada Samara gibi ucuz ve eski otomobiller haricinde diğer otomobillere LPG taktırmak bana mantıksız geliyor.

Hocam o tip insanlar sosyal medya ve çevresine hava atmak için alıyor o arabaları yoksa gerekli maddi güce sahip değiller. Dolayısıyla da nereden tasarruf yapsam iyidir mantığıyla takıyorlar. Bence artık her arabada elektrikli modeller mantıklı.

Arabanın motoru LPG ile uyumlu olduktan sonra pahalı veya ucuz olması önemli değil.
2 milyon TL'ye ancak eskinin lüks arabaları alınır. Onlarda fazla yaktığı için LPG daha mantıklı oluyor.

Geri
Yukarı