Papara IBAN'ı nasıl bulunur?

Emre5433

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle konu Papara sözleşmeli hesap ile ilgili.

Sözleşmeli hesaba geçmek için "Hesabına kendi banka hesabından EFT ya daha havale ile en az 100 TL yatır" diyor. Ne demek istediğini tam olarak anlayamadım.

Ailem Ziraat Bankasını kullanıyor ve ziraat içinse iban gerekiyor. Sorum şu; Anasayfa > Yatır + > Havale / EFT ile yatır > Ziraat Bankası kısmındaki "Papara iban" benim ziraat için olan IBAN'ım mıdır?

Merhaba Emre,

Papara hesabına kendi adına açılmış vadesiz bir hesaptan 101 TL göndermen gerekiyor. Bir nevi doğrulama olarak düşünebilirsin bunu. Ailenin ve ya bir arkadaşının hesabından göndermemen gerekiyor yani.

Merhaba Emre,

Papara hesabına kendi adına açılmış vadesiz bir hesaptan 101 TL göndermen gerekiyor. Bir nevi doğrulama olarak düşünebilirsin bunu. Ailenin ve ya bir arkadaşının hesabından göndermemen gerekiyor yani.

Hocam ben yine pek bir şey anlayamadım. Demek istediğiniz, kendi açmış olduğum bir banka hesabından "Ziraat, Akbank vb." kendine 101 TL mi göndereceğim yani?

Son düzenleyen: Moderatör:
Estağfurullah Emre, örnek vererek ilerleyelim.

Kendi açtığın sana kayıtlı bir Ziraat ve ya Akbank hesabın var. Bu hesaptan EFT seçeneği ile PAPARA ibanını yazarak 101 TL para göndermen gerekiyor. Para hesabına geldiği zaman kalan işlemlerine PAPARA üzerinden devam edebilirsin.

Estağfurullah Emre, örnek vererek ilerleyelim.

Kendi açtığın sana kayıtlı bir Ziraat ve ya Akbank hesabın var. Bu hesaptan EFT seçeneği ile PAPARA ibanını yazarak 101 TL para göndermen gerekiyor. Para hesabına geldiği zaman kalan işlemlerine PAPARA üzerinden devam edebilirsin.

Peki bu 18 Yaş altları için geçerli mi? yani ben papara hesabımıda ailem sayesinde onaylatıp açtım. Yine onlardan yapsam bir sorun olur mu? (ben kendim papara dışında, başka kart/banka kullanmıyorum, o yüzden soruyorum)

IBAN'ın uygulamada; ana sayfada, bakiyenin altında yazıyor.
Screenshot_20240504_144345_Papara.jpg

Estağfurullah emre, örnek vererek ilerleyelim.

Kendi açtığın sana kayıtlı bir ziraat veya Akbank hesabın var. Bu hesaptan EFT seçeneği ile Papara IBAN'ını yazarak 101 TL para göndermen gerekiyor. Para hesabına geldiği zaman kalan işlemlerine Papara üzerinden devam edebilirsin.

Hocam selam bunu ilk kez senden duyuyorum. 2+ yılı aşkın süredir Papara kullanmaktayım. Herhangi para transferi yapmadan bu işlemleri gerçekleştirdim.

Geri
Yukarı