Paragraf soru bankası önerisi

Şu an hız ve renk paragraf kitabının yarısını geçtim fakat paragrafların konusunun "hü, şimdiki gençler Türkçe bilmiyor."dan ibaret olması sinir etmeye başladı. Paragrafların konusu ilgi çekici olan bir kitap öneriniz var mı?

Kolay mı orta mı zor mu istiyorsun ayrıca kaçıncı sınıfsın?

Hocam merak ediyorum siz sınava girdiniz mi ya da mezun oldunuz mu da böyle konuşuyorsunuz ilk defa paragraf 1 kitaptan halledilir diyen birini görüyorum da. Ayrıca netlerimden gayet memnunum.
Kusura bakma da hocam 8 kitap ne? Hız ve Renk,Bilgi Sarmal bitirdim;direkt denemelere geçtim şu an ben.Arkadaş da bir tane daha çözecekse Bilgi Sarmal çok iyi öneririm.

@Xlazy1, 2012'den beri ÖSYM sınavlarını uzaktan yakından takip ediyorum. Ayrıca ben bir kitapla halledilir demiyorum. Sadece art arda paragraf kitabı çözmek gereksiz, onun için Türkçe dil bilgisi durumunu sordum. Eğer bitirdim deseydi Türkçe denemesi önerecektim, bitirmedim deseydi paragraf denemesi çözmesini önerecektim. Soru bankaları sadece konuyu öğretir, iş denemede biter. 2022 YKS'de görüşelim, gireceğim büyük ihtimalle tekrardan. 8 paragraf kitabı çözmek marifet değil, onun yerine Matematiğe ve diğer derslere yayarak o vakti ayırsan istediğin netin üstünü de yaparsın. Neyse benimki sadece tavsiye, tek diyeceğim sadece haklı çıkacağım. Keşke haksız çıksam. Sınavda kitleneceksin, adım gibi eminim kitleneceksin. Neden? Çünkü tüm vaktini soru bankasına ayırdığın için. Ölmez sağ kalırsak 2022 YKS'de görüşelim.

@155826, sonra da istediğim yeri kazanamıyorum, ne kadar çalışırsam çalışayım olmuyor diye çok şey görüyoruz. 8 paragraf kitabı bitirirsen bir zahmet yapma yani. Tek ders olarak Türkçe yok.

Son düzenleme:
Paragrafın içeriği seni ilgilendirmemeli eğer çözebiliyorsan olay bitmiştir isterse antik Yunan hakkında olsun, paragraf çözebilmen önemli. İlk önce elindeki kitaplarını bitir bence çünkü her kitabın içeriği aynı zorlukları farklı sadece.

@Xlazy1, 2012'den beri ÖSYM sınavlarını uzaktan yakından takip ediyorum. Ayrıca ben bir kitapla halledilir demiyorum. Sadece art arda paragraf kitabı çözmek gereksiz, onun için Türkçe dil bilgisi durumunu sordum. Eğer bitirdim deseydi Türkçe denemesi önerecektim, bitirmedim deseydi paragraf denemesi çözmesini önerecektim. Soru bankaları sadece konuyu öğretir, iş denemede biter. 2022 YKS'de görüşelim, gireceğim büyük ihtimalle tekrardan. 8 paragraf kitabı çözmek marifet değil, onun yerine matematiğe ve diğer derslere yayarak o vakti ayırsan istediğin netin üstünü de yaparsın. Neyse benimki sadece tavsiye, tek diyeceğim sadece haklı çıkacağım. Keşke haksız çıksam. Sınavda kitleneceksin, adım gibi eminim kitleneceksin. Neden? Çünkü tüm vaktini soru bankasına ayırdığın için. Ölmez sağ kalırsak 2022 YKS'de görüşelim.

@155826, sonra da istediğim yeri kazanamıyorum, ne kadar çalışırsam çalışayım olmuyor diye çok şey görüyoruz. 8 paragraf kitabı bitirirsen bir zahmet yapma yani. Tek ders olarak Türkçe yok.

Hocam kilitlenip kilitlenmememin kaç kitap bitirmem ile ne alakası var? Paragraf kitaplarını 11.sınıfta çözdüm her gün 20 soru paragraf çözmekte ne zarar var anlayamadım. Düzenli olarak 30-40 soru paragraf çözerseniz zaten 1 yılda 8-9 kitap bitirirsiniz, 12. sınıfın yazında da denemelere başlar akar gidersiniz. Bu sürede matematiği de feni de 11. sınıfı da birlikte görürebildim, bir zararını görmedim. Dediğim gibi matematiğimden de Türkçemden de memnunum. Sınavda yapıp yapamayacağım o güne bağlıdır zaten hepimiz sınav günü yaşayacağımız riskleri en aza indirmek için çalışıyoruz bu yüzden kimse sınavdan ben iyi yapacağım diyemez. Belki haklısınız sınavda yapamayacağım belki yapacağım lakin çalışma tarzımın bununla bir alakası olmayacak.
Kusura bakma da hocam 8 kitap ne? Hız ve renk, bilgi sarmal bitirdim; direkt denemelere geçtim şu an ben. Arkadaş da bir tane daha çözecekse bilgi sarmal çok iyi öneririm.

Hocam ben çalışmaya 11. sınıfta başladım günlük çözmelerle o kadar kitap bitti sonra ben de denemeler başladım zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı