Paragraf yanlış nasıl azaltılır?

sheei

Decapat
Daha fazla  
Paragraf cozerken cok yanlisim cikiyor 20 D 10y gibi neden oluyor bu? 3 aydir duzenli 20-30 soru paragraf cozuyorum ama bir gelisme yok. 12.sinifa gecerken bu yaz bu sorunu halletmek istiyorum. Bu sorunu yasayip duzelten varsa yardimci olabilir mi? Gercekten bu konu canimi sıkıyor.

Paragraf cozerken cok yanlisim cikiyor 20 D 10y gibi neden oluyor bu? 3 aydir duzenli 20-30 soru paragraf cozuyorum ama bir gelisme yok. 12.sinifa gecerken bu yaz bu sorunu halletmek istiyorum. Bu sorunu yasayip duzelten varsa yardimci olabilir mi? Gercekten bu konu canimi sıkıyor.
Kitap okumak. Her akşam yatmadan önce 30-35 dk kitap okumanız, paragrafta yanlışınızın çıkmasını azaltacak ve daha çabuk anlamanızı sağlayacaktır.

Soruları çözerken anahtar sözcük çıkart. Soru kökünün istediği anlamların altını çiz. Şıkları okurken onlar sana yardımcı olacaktır.

Kitap okumak. Her akşam yatmadan önce 30-35 dk kitap okumanız, paragrafta yanlışınızın çıkmasını azaltacak ve daha çabuk anlamanızı sağlayacaktır.
Kitap okumaktan ziyade soru stillerini anlamak ve sorunun bizden ne istediğine bakmak gerekli.

Kitap okumak önemli olsa da belli yaştan sonra artık önemli değildir. Çok soru çözmektense soruları analiz ederek çözmek gerek. Cevap ile sorunun analizini çıkart. Çeldirici şıkların farkını bul. Neden cevap sana B iken cevap C olmuş onu anla.

Geri
Yukarı