Çözüldü Pardus siyah ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bilişsel Hack

Hectopat
Makaleler
26
Daha fazla  
En son kernel ile ilgili bir güncelleme geldi. Bilgisayarı kapatıp açtım. Siyah ekran. Grub'ta iken gelişmiş seçeneklerden bir sürüm düşük kernelle açılıyor ama. Nasıl çözerim?

Hata aldığım sürüm : 5.10.0.19
Hata almadığım sürüm : 5.10.0.18

Çözümü şimdilik böyle buldum:

1666200950901.png

@202

Son düzenleme:
Çözüm
En son kernel ile ilgili bir güncelleme geldi. Bilgisayarı kapatıp açtım. Siyah ekran. GRUB'ta iken gelişmiş seçeneklerden bir sürüm düşük kernelle açılıyor ama. Nasıl çözerim?

Hata aldığım sürüm: 5.10.0.19
Hata almadığım sürüm: 5.10.0.18

Eki Görüntüle 1548370

@202

Ekran kartiniz NVIDIA mi?
Bazi kernel guncellemelerinden sonra ekran karti surucusu sorun cikartir. Ekran karti surucusunu silip geri kurmaniz gerek.
En son kernel ile ilgili bir güncelleme geldi. Bilgisayarı kapatıp açtım. Siyah ekran. GRUB'ta iken gelişmiş seçeneklerden bir sürüm düşük kernelle açılıyor ama. Nasıl çözerim?

Hata aldığım sürüm: 5.10.0.19
Hata almadığım sürüm: 5.10.0.18

Eki Görüntüle 1548370

@202

Ekran kartiniz NVIDIA mi?
Bazi kernel guncellemelerinden sonra ekran karti surucusu sorun cikartir. Ekran karti surucusunu silip geri kurmaniz gerek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aynen Nvidia. Hallediyorum.

@202 Seviyrum seniii sen çok güzelsin.
Oldu hocam teşekkürler.

Hey sonradan Google aramasıyla bu sayfaya gelen arkadaş Nvidia sürücünü nasıl kaldıracağını mı araştırıyorsun? Şu kodu girmen yeterli:
Bash:
sudo su
bash NVIDIAxxx.run --uninstall

NVIDIAxxx.run yerine kendi sürücü isminizi yazın.

Son düzenleme:
  • Muhteşem
İfadeler: 202
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı