PC açılırken takılıp kalıyor

747

Centipat
Daha fazla  
RAM
8GB RAM
SSD veya HDD modeli
Codegen 2.5 SATA III 512 GB SSD
Ekran kartı
GTX 1650 4GB
Anakart
ASUS H310-V3 R2.0
İşlemci
İ5 9400F
Arkadaşlar PC açılırken anakart yerinde takılıp kalıyor mouse var oynatabiliyorum klavyede çalışıyor fakat ekran donup kalıyor. BIOS pilini takip cikardim, RAM'i söktüm taktım, temizledim durum ayni SSD'den oldugunu düşünuyorum. Siz ne diyorsunuz?

Kimsemi bilmez :D

Dosya Ekleri

• IMG_20240215_211131.jpg
    IMG_20240215_211131.jpg
    89,5 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_20240215_211127.jpg
    IMG_20240215_211127.jpg
    142,6 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Arkadaşlar PC açılırken anakart yerinde takılıp kalıyor mouse var oynatabiliyorum klavyede çalışıyor fakat ekran donup kalıyor. BIOS pilini takip cikardim, RAM'i söktüm taktım, temizledim durum ayni SSD'den oldugunu düşünuyorum. Siz ne diyorsunuz?

Kimsemi bilmez :D

BIOS'unuzu sıfırlar mısınız ve bir ihtimal HDD, SSD kablolarınızı kontrol edebilir misiniz imkan varsa yeni BIOS pili alıp onu takın BIOS Sıfırlama Rehberi (edit = HDD, SSD sorun olabilir)

BIOS'unuzu sıfırlar mısınız ve bir ihtimal HDD, SSD kablolarınızı kontrol edebilir misiniz imkan varsa yeni BIOS pili alıp onu takın BIOS Sıfırlama Rehberi (edit = HDD, SSD sorun olabilir)

Bilgasayarda sanallaştırma yi açtım sabahinda boyle oldu yeni SSD aldim taktim fakat yine ayni BIOS pilini çıkarıp taktip değişen bir şey yok biraz sonra başka bir bilgasayarin BIOS pili i deneyeceğim.

Bilgasayarda sanallaştırma yi açtım sabahinda boyle oldu yeni SSD aldim taktim fakat yine ayni BIOS pilini çıkarıp taktip değişen bir şey yok biraz sonra başka bir bilgasayarin BIOS pili i deneyeceğim.

BIOS'unuzu'da Sıfırlayın

BIOS'daki tüm ayarlari F9 yaptim başka nasıl sifirlayabilirim baska bir yontem var mı?

Manuel olarak BIOS Sıfırlama Rehberi
  • Gücü kesin.
  • BIOS pilini çıkartın.
  • 30sn sonra pili geri takabilirsiniz.
  • Açılışta yine F1/Del ile BIOS'a girmeniz ve ayarları kaydetmeniz gerekir.

• Gücü kesin.
  • BIOS pilini çıkartın.

Denedim fakat sorun ayni taktim cikardim default ayarlara cekip kaydedip ciktim yine ASUS yazip takiliyor fare falan var oynatabiliyorum ama yuklenme bari donuyor.

• Gücü kesin.
  • BIOS pilini çıkartın.

Yok hocam ya duzelmedi yebi BIOS piliylede denedim baska bir PC'nin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı