PC Hocası Goat G4 sistem LoL ve Valorant'ta 200FPS anca alıyor

İşletim sistemi
Windows 11

isotomil

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bugün PC hocası goat V4 sistemini aldım. Sistemin içinde.
Zotac 4070 Super ekran kartı / i5 14400F işlemci / 16 GB DDR5 RAM / 1TB SSD var.
Sisteme 32.750TL verdim iyi hoş fiyat performans sistemde ben neden bu kadar güçlü ve pahalı sayılabilecek bir sistemle 360FPS alamıyorum... LoL için az önce şakasız 150FPS ortalama ile oynuyordum. Valorant için de taş çatlasın 280leri görüyor ama genel olarak 200 civarında seyr ediyor. Bu durum normal midir? Ekran kartım güncel, işlemcim de güncel. Aygıt Yöneticisi'nden kontrol ettim + NVIDIA uygulaması yüklü. Ben bu işi anlamadım birisi bana yardımcı olabilir mi? İade etmiş olduğum Ryzen 5600 + 4060 8 GB sistem ile bu sistem nasıl aynı performansı verebilir?

Ciddi olamazsınız... Ne yapmam lazım işlemci mi değişiyim?

Maalesef. Şimdi araştırdım 1920x1080 de bu işlemciyle iyi darboğaz yiyormuş. Tüm ayarları yükseltmeyi dene diyeceğim de Valorant falan da yüksek grafiklerde oynanmaz. 2K çözünürlüğe geçebilirsin belki.

Windows 11'den Windows 10'a geçmeyi düşünürsen ben de tavsiye ederim.

Hocam bunlar Windows'la olacak işler değil. Darboğaz bu.

Performans bakımından i5 14400F ve i9 14900KS ile bile aralarında ciddi performans olarak fazla fark yokturtur ki. Darboğaz olduğunu düşünmüyorum.
Hocam bir tane güçlü bir oyun yükleyip, performans değerlerine bakabilir misiniz?
Belki arkadaşların dediği gibi LoL için i5 yeterli gelmiyor olabilir. Yeterli gelmiyordan kastım 500-600FPS leri görme açısından.

Maalesef. Şimdi araştırdım 1920x1080 de bu işlemciyle iyi darboğaz yiyormuş. Tüm ayarları yükseltmeyi dene diyeceğim de Valorant falan da yüksek grafiklerde oynanmaz. 2K çözünürlüğe geçebilirsin belki.

Hocam bunlar Windows'la olacak işler değil. Darboğaz bu.

LoL ekran kartı kullanmaz kiç o çok mantıklı değil tabii ki darboğazın da etkisi var.

Performans bakımından i5 14400F ve i9 14900KS ile bile aralarında performans olarak fazla fark yokturtur ki. Darboğaz olduğunu düşünmüyorum.
Hocam bir tane güçlü bir oyun yükleyip, performans değerlerine bakabilir misiniz?
Belki arkadaşların dediği gibi LoL için i5 yeterli gelmiyor olabilir. Yeterli gelmiyordan kastım 500-600FPS leri görme açısından.
Hocam ne önerirsiniz GTA 5 yükleyebilirim.

Performans bakımından i5 14400F ve i9 14900KS ile bile aralarında performans olarak fazla fark yokturtur ki. Darboğaz olduğunu düşünmüyorum.
Belki arkadaşların dediği gibi LoL için i5 yeterli gelmiyor olabilir. Yeterli gelmiyordan kastım 500-600FPS'leri görme açısından.

Kral bende i5-6600 var LoL'de 200FPS alıyorum...

Ya ben asılda hem LoL'ü hem de Valorant'ı her şey en yüksekte oynuyorum ama nafile mi?

Sorun Windows 11 ile ilgi midir diyorsunuz hocam.

En yüksek ayarlarla çok bir ilgisi yok tabii Valorant yüksek ayarlar bir 30-40 FPS oynar ama 230FPS bile o PC için iyi değil RX580 de aynı performansı veriyor ( en azından bende )

Yeni konular

Geri
Yukarı