PC Hocası Goat G4 sistem LoL ve Valorant'ta 200FPS anca alıyor

İşletim sistemi
Windows 11

isotomil

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bugün PC hocası goat V4 sistemini aldım. Sistemin içinde.
Zotac 4070 Super ekran kartı / i5 14400F işlemci / 16 GB DDR5 RAM / 1TB SSD var.
Sisteme 32.750TL verdim iyi hoş fiyat performans sistemde ben neden bu kadar güçlü ve pahalı sayılabilecek bir sistemle 360FPS alamıyorum... LoL için az önce şakasız 150FPS ortalama ile oynuyordum. Valorant için de taş çatlasın 280leri görüyor ama genel olarak 200 civarında seyr ediyor. Bu durum normal midir? Ekran kartım güncel, işlemcim de güncel. Aygıt Yöneticisi'nden kontrol ettim + NVIDIA uygulaması yüklü. Ben bu işi anlamadım birisi bana yardımcı olabilir mi? İade etmiş olduğum Ryzen 5600 + 4060 8 GB sistem ile bu sistem nasıl aynı performansı verebilir?

@İsotomil bilgisayarını şu an rahat rahat kullanabilirsin. İleride elindeki anakartı ve işlemciyi satıp R5 7500F geçersin. Monitör 360Hz istiyorsan 2K'da 360Hz bulmak sıkıntı. Zaten çoğu kişi Valorant CS gibi oyunları düşük çözünürlükte oynuyor o yüzden işlemci değişimi daha mantıklı.

İlla monitör alacağım dersen de bu var.
2K da zaten 360FPS alamazsın.

Niye alamasın 360FPS? Valorant oynuyor zaten. 500 bile alıyor 14400F Valorant'ta.

@İsotomil bilgisayarını şu an rahat rahat kullanabilirsin. İleride elindeki anakartı ve işlemciyi satıp R5 7500F geçersin. Monitör 360Hz istiyorsan 2K'da 360Hz bulmak sıkıntı. Zaten çoğu kişi Valorant CS gibi oyunları düşük çözünürlükte oynuyor o yüzden işlemci değişimi daha mantıklı.

İlla monitör alacağım dersen de bu var.
2K da zaten 360FPS alamazsın.
Hocam bu monitörü birisi koymuş ikinci elde bendeki 360hz ile takas olur diyor. Sıfır kapalı kutu olarak satıyor bir aklıma düşmedi değil

Ne demek, bekliyorum yarın ☺️
Bu arada sistem darboğaz yapsa bile kötü değil değerler, unlost fps arttırma falan o tür videolara bakarsın iyi fps artışı olur 360fps i bulur sistem bence her türlü. Ama bu dediğim DSR teknolojisi işe yarar gibi darboğaz için. (Gerçek 2K çözünürlük değil bu arada yanlış anlaşılma olmasın, hatta bazen ekran kartını kandırmak gibi de olabiliyor bu DSR)
Merhaba bugün ilk iş dediĝiniz gibi DSR kısmına girip 1.25X'den 4X'e kadar hepsini tek tek denedim ama gözle görülür bir artış olmadı... Hatta yer yer drop yediğim oldu. Şuanda G-Sync ve dikey senkronizasyon kapalıyken ortlama 300-340FPS alabiliyorum. Ama bir fight çıksa veya minyonların sayısı bir anda artamaya başlasa 250FPS'ye kadar düştüğü olup ortalama 270-280 alıyorum.

Ben o değerleri şuanda 1080P'de alamıyorum ya 😅 320 versr sabit yine iyi

Hocam bu monitörü birisi koymuş ikinci elde bendeki 360hz ile takas olur diyor. Sıfır kapalı kutu olarak satıyor bir aklıma düşmedi değil

Merhaba bugün ilk iş dediĝiniz gibi DSR kısmına girip 1.25X'den 4X'e kadar hepsini tek tek denedim ama gözle görülür bir artış olmadı... Hatta yer yer drop yediğim oldu. Şuanda G-Sync ve dikey senkronizasyon kapalıyken ortlama 300-340FPS alabiliyorum. Ama bir fight çıksa veya minyonların sayısı bir anda artamaya başlasa 250FPS'ye kadar düştüğü olup ortalama 270-280 alıyorum.
Ekleme yapıyorum.
1) Vatanı aradım beni satın aldığım bayiye bağladılar onlarda pek yapacak bir şey yok dediler... Benim konuştuğum kişi Valorant için İ5 13400F ile En yüksek ayarlarda 300 FPS aldığını söyledi. Bu oyunlar çok işlemci tabanlı oyunlar sanırım bu sistem her ne kadar F/P ve güçlü olsada bana minimum Ryzen 7500F işlemcili bir sistem lazımmış.
2) OBS üzerinden kayıt alırken 150-200FPS arası alacak kadar vasat FPS değerleri görüyorum ( LOL için ). Yani monitör değiştirmek de fayda etmez. Benim napıp ne edip ya kasayı ya da anakart ve işlemciyi değistirmem lazım. Durum böyle olunca kasayı 40.000TL'den ilana koydum, 25.000TL'ye de Ryzen 7500F + 4060 TI 8GB'lik bir sistem buldum ( yine Vatan'dan alınma sıfır ayarında) eğer satarsam onu alıcam. Ben kasaya ekstra bir 320gb hdd daha koymuştum + olarak zannedersem sıfır olarak 40.000TL'ye bu parçalara sahip bir hazır sistem yok. En ucuz Gamengtr'de 43.000TL'lere mi ne vardı bunun aynısı. 39.000TL'den bıraksam diğeri satılmadan sistemimi değiştirebilirim umarım yakın zamanda.

Son düzenleme:
Ben o değerleri şu anda 1080P'de alamıyorum ya 😅 320 versr sabit yine iyi.

Ekleme yapıyorum.
1) vatanı aradım beni satın aldığım bayiye bağladılar onlarda pek yapacak bir şey yok dediler... Benim konuştuğum kişi Valorant için i5 13400F ile en yüksek ayarlarda 300 FPS aldığını söyledi. Bu oyunlar çok işlemci tabanlı oyunlar sanırım bu sistem her ne kadar F/P ve güçlü olsa da bana minimum Ryzen 7500F işlemcili bir sistem lazımmış.
2) OBS üzerinden kayıt alırken 150-200FPS arası alacak kadar vasat FPS değerleri görüyorum ( LoL için ). Yani monitör değiştirmek de fayda etmez. Benim napıp ne edip ya kasayı ya da anakart ve işlemciyi değistirmem lazım. Durum böyle olunca kasayı 40.000TL'den ilana koydum, 25.000TL'ye de Ryzen 7500F + 4060 Ti 8 GB'lik bir sistem buldum ( yine Vatan'dan alınma sıfır ayarında) eğer satarsam onu alacağım. Ben kasaya ekstra bir 320GB HDD daha koymuştum artı olarak zannedersem sıfır olarak 40.000TL'ye bu parçalara sahip bir hazır sistem yok. En ucuz Gamengtr'de 43.000TL'lere mi ne vardı bunun aynısı. 39.000TL'den bıraksam diğeri satılmadan sistemimi değiştirebilirim umarım yakın zamanda.

Sistemi satma sistemdeki işlemciyi sat i7 al.

Fiyat farkı çok fazla...

Elindeki işlemci sıfırı zaten 7.7k 7K'ya falan satabilirsin diye düşünüyorum en düşük 6.5k
i7 12700F takarsan darboğaz olmak 12700F de 9K 2.5k falan fark var vatana da bir sor i7 12700F ile değiştirmek istiyorum diye. Ne diyorlar bir bak 3K'den fazla isterlerse dediğim gibi yap.

Elindeki işlemci sıfırı zaten 7.7k 7K'ya falan satabilirsin diye düşünüyorum en düşük 6.5k
i7 12700F takarsan darboğaz olmak 12700F de 9K 2.5k falan fark var vatana da bir sor i7 12700F ile değiştirmek istiyorum diye. Ne diyorlar bir bak 3K'den fazla isterlerse dediğim gibi yap.

Vatan olmaz dedi. Onu ilk basta alırken yapcakmişim. Senin dediğin için de benim kasa montajından filan anlamam gerekiyor... Hiç hakim değilim işlemci sök çıkart vs.
Bir de işlemci garantili yeni alınma ama faturasında sistemin bütün parçaları var. Yani bu fatura ile garantisi vs. sadece işlemci olarak devam ettirilir mi bilmiyorum.

Vatan olmaz dedi. Onu ilk basta alırken yapcakmişim. Senin dediğin için de benim kasa montajından filan anlamam gerekiyor... Hiç hakim değilim işlemci sök çıkart vs.
bir de işlemci garantili yeni alınma ama faturasında sistemin bütün parçaları var. Yani bu fatura ile garantisi vs. sadece işlemci olarak devam ettirilir mi bilmiyorum.

İşlemciyi çıkartmadan ilana koy. Satıldığında bilgisayarcıya git çıkarttır işlemciyi. Yeni işlemcin geldiğinde de bilgisayarcıya taktır. Senin önünde yapsın bunu.

İşlemciyi çıkartmadan ilana koy. Satıldığında bilgisayarcıya git çıkarttır işlemciyi. Yeni işlemcin geldiğinde de bilgisayarcıya taktır. Senin önünde yapsın bunu.
Çevremde bilgisayarcı yok ama dediğiniz gibi yapılabilir, bilgisayarcılar bile şuanda bu işlem için en az 200-300 ister de hadi hayırlısı diyelim.

Çevremde bilgisayarcı yok ama dediğiniz gibi yapılabilir, bilgisayarcılar bile şuanda bu işlem için en az 200-300 ister de hadi hayırlısı diyelim.
Kendim video izleyerek yapamam sanırım

Yeni konular

Geri
Yukarı