PC Hocası Goat G4 sistem LoL ve Valorant'ta 200FPS anca alıyor

İşletim sistemi
Windows 11

isotomil

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bugün PC hocası goat V4 sistemini aldım. Sistemin içinde.
Zotac 4070 Super ekran kartı / i5 14400F işlemci / 16 GB DDR5 RAM / 1TB SSD var.
Sisteme 32.750TL verdim iyi hoş fiyat performans sistemde ben neden bu kadar güçlü ve pahalı sayılabilecek bir sistemle 360FPS alamıyorum... LoL için az önce şakasız 150FPS ortalama ile oynuyordum. Valorant için de taş çatlasın 280leri görüyor ama genel olarak 200 civarında seyr ediyor. Bu durum normal midir? Ekran kartım güncel, işlemcim de güncel. Aygıt Yöneticisi'nden kontrol ettim + NVIDIA uygulaması yüklü. Ben bu işi anlamadım birisi bana yardımcı olabilir mi? İade etmiş olduğum Ryzen 5600 + 4060 8 GB sistem ile bu sistem nasıl aynı performansı verebilir?

Çevremde bilgisayarcı yok ama dediğiniz gibi yapılabilir, bilgisayarcılar bile şu anda bu işlem için en az 200-300 ister de hadi hayırlısı diyelim.

Kendim video izleyerek yapamam sanırım.

2 dakikalık işlem 100TL'den fazla vermeyin. Bilgisayardan anlayan akraban falan yok mu çok basit bir işlem internetten bir bak. Evde eski PC varsa onun üzerinde dene.

Çevremde bilgisayarcı yok ama dediğiniz gibi yapılabilir, bilgisayarcılar bile şu anda bu işlem için en az 200-300 ister de hadi hayırlısı diyelim.

Kendim video izleyerek yapamam sanırım.

Neden yapamazsın çok basit bir işlem.

Son düzenleme:
Bir arkadaşım var ona danışırım, teşekkür ederim tavsiye için.

Hocam sistemi sakın satmayın 4060 Ti 8 GB i513400F ile Valorant'ta Max ayarlarda 1080P'de 450 500 FPS alıyorum büyük AAA Last of Us God of War RDR2 gibi sistemi gerçekten %100 kullanacak oyunları deneyin eğer onlarda FPS sorunu yoksa sorun Valorant'la alakalıdır fakat 1080P'de yine AAA oyunlarda da darboğaz yersiniz 4070 Super 1080p kartı değil çünkü 360Hz gereksiz bir Hz gözünüz o kadar farkı fark edemez zaten 240Hz 2K güzel bir monitör alın sisteminizin tadını çıkarın çok iyiye almışssın ben zamanında 4060 Ti i5 13400F sistemi 33kya almıştım fakat ekran kartı falan Gaming X msiydı o yüzden tuzlu oldu neyse hayırlı olsun sistemi satmayı aklından bile geçirme pişman olursun.

Ekstra olarak i5 14400F çok rahatlıkla 4070 Super'i besliyebilecek bir işlemci i5 13400F 4090ı bile besliyor internette testlerine bakabilirsiniz sizin tek sorununuz yanlış çözünürlüktesiniz 2kya geçiş yapın anlayacaksınız sisteminizin değerini.

Hocam sistemi sakın satmayın 4060 Ti 8 GB i513400F ile Valorant'ta Max ayarlarda 1080P'de 450 500 FPS alıyorum büyük AAA Last of Us God of War RDR2 gibi sistemi gerçekten %100 kullanacak oyunları deneyin eğer onlarda FPS sorunu yoksa sorun Valorant'la alakalıdır fakat 1080P'de yine AAA oyunlarda da darboğaz yersiniz 4070 Super 1080p kartı değil çünkü 360Hz gereksiz bir Hz gözünüz o kadar farkı fark edemez zaten 240Hz 2K güzel bir monitör alın sisteminizin tadını çıkarın çok iyiye almışssın ben zamanında 4060 Ti i5 13400F sistemi 33kya almıştım fakat ekran kartı falan Gaming X msiydı o yüzden tuzlu oldu neyse hayırlı olsun sistemi satmayı aklından bile geçirme pişman olursun.

Ekstra olarak i5 14400F çok rahatlıkla 4070 Super'i besliyebilecek bir işlemci i5 13400F 4090ı bile besliyor internette testlerine bakabilirsiniz sizin tek sorununuz yanlış çözünürlüktesiniz 2kya geçiş yapın anlayacaksınız sisteminizin değerini.
Hocam yazınız için çok teşekkür ederim ama 360hz + 2k bir monitör bulamadım. Şuanda yapabileceğim en mantıklı şey monitörümü satıp veya takas edip 2k 240hz bir monitöre geçmek olur gibi ama 360HZ'den de fedakarlık yapmak istemiyorum 2K için. Hâl böyle olunca da işlemci değiştirmek filan gerekiyor sanırsam...

Hocam yazınız için çok teşekkür ederim ama 360Hz + 2K bir monitör bulamadım. Şu anda yapabileceğim en mantıklı şey monitörümü satıp veya takas edip 2K 240Hz bir monitöre geçmek olur gibi ama 360Hz'den de fedakarlık yapmak istemiyorum 2K için. Hâl böyle olunca da işlemci değiştirmek filan gerekiyor sanırsam...

Dediğimi yap, işlemcini satıp üstüne 2.5K ekle i7 12700F al.

Selamlar, bir kaç sorum olacak.

1. Sistemi aldıktan sonra Bios versiyonunu kontrol ettiniz mi? Eski ise, yeni bios güncellemesini yapmanız gerekiyor.
2. Bios ayarlarından raminiz için profil seçtiniz mi ? XMP 3.0 mesela?
3. Anakart'ın eksik olan veya eski olan chipset driverlarını kurdunuz mu, kontrol ettiniz mi ?

Selamlar, birkaç sorum olacak.

1. sistemi aldıktan sonra BIOS versiyonunu kontrol ettiniz mi? Eski ise, yeni BIOS güncellemesini yapmanız gerekiyor.
2. BIOS ayarlarından RAM'iniz için profil seçtiniz mi? XMP 3.0 mesela?
3. anakartın eksik olan veya eski olan chipset driverlarını kurdunuz mu, kontrol ettiniz mi?

PC hocasının videosunda da aynı FPS'leri veriyor darboğaz kaynaklı.

Selamlar, bir kaç sorum olacak.

1. Sistemi aldıktan sonra Bios versiyonunu kontrol ettiniz mi? Eski ise, yeni bios güncellemesini yapmanız gerekiyor.
2. Bios ayarlarından raminiz için profil seçtiniz mi ? XMP 3.0 mesela?
3. Anakart'ın eksik olan veya eski olan chipset driverlarını kurdunuz mu, kontrol ettiniz mi ?
1) Sistemi aldıktan sonra Bios versiyonunu kontrol etmedim, Vatan'ı arayıp sorduğumda bana o konuda eski sürümde gelmez dediler.
2) Yine aynı şekilde biosa hiç girmediğimden dolayı bir bilgim yok.
3) Driver booster 11 tarzı bir uygulama indirdim, driver tarafında güncel olmam gerekiyor... Ekran kartının filan güncel olduğuna eminim ama bu işlerden pek anlamıyorum.
Şuanda bir yandan OBS üzerinden 1080P 60FS LoL kayıtı alırken oyun içinde abartısız 128-168FPS aralığı görüyorum. Bu kadarı da normal midir inanın anlamadım bu işi.

Hocam yazınız için çok teşekkür ederim ama 360Hz + 2K bir monitör bulamadım. Şu anda yapabileceğim en mantıklı şey monitörümü satıp veya takas edip 2K 240Hz bir monitöre geçmek olur gibi ama 360Hz'den de fedakarlık yapmak istemiyorum 2K için. Hâl böyle olunca da işlemci değiştirmek filan gerekiyor sanırsam...

Hocam i9a bile geçseniz çok bir fark olmaz 360Hz cidden e-spor ile ilgilenmiyorsanız çok gereksiz işlemci değiştirmek kesin bir çözüm değil olsa değiştirin siz en iyisi 240Hz bir monitöre geçiş yapın inanın farkı anlamazsınız zaten günümüzde çoğu insan hala 144Hz kullanıyor 240Hz yine çok fazla bir hız 360 dediğim gibi e-spor dışında gereksiz avantaj sağlar mı 10 adamdan 6'sını vuruyorsanız 7'sini vurursunuz belki onun dışında pek bir fark olmaz.

PC hocasının videosunda da aynı FPS'leri veriyor darboğaz kaynaklı.
Pc Hocasında LoL testi yok ama Valorant için benzer şeyler alıyoruz gibi duruyor. Ama o çok az oynamış ve en düşük için 314 demiş... Ben en düşük 314 görmediğime eminim.
Oyunlar için Dying Light 2 / Witcher 3 / GTA 5 / C.O.D BLACKOPS 3 olarak birkaç oyun bulabildim indirebileceğim. Bunların yarısı indi yarısınında inmesini bekliyorum, bir de bunlardaki FPS neymiş ne değilmiş ona bakıcam.

Hocam i9a bile geçseniz çok bir fark olmaz 360Hz cidden e-spor ile ilgilenmiyorsanız çok gereksiz işlemci değiştirmek kesin bir çözüm değil olsa değiştirin siz en iyisi 240Hz bir monitöre geçiş yapın inanın farkı anlamazsınız zaten günümüzde çoğu insan hala 144Hz kullanıyor 240Hz yine çok fazla bir hız 360 dediğim gibi e-spor dışında gereksiz avantaj sağlar mı 10 adamdan 6'sını vuruyorsanız 7'sini vurursunuz belki onun dışında pek bir fark olmaz.
Öyle öyle siz de haklısınız da ben alırken çok uyguna denk geldim aldım öyle. E hazır almışken de açıkçası 360HZ kullanmak istiyorum. E sporcu değilim ama yüksek elolarda oynuyorum. Bir de Dell Alienware serisi hoş. Bunu satıp ne alabilirim filan hiç bir fikrim yok. 2 tane model var ya LG ya MSI bunlardan birisi ile takas filan düşünebilirim belki

Yeni konular

Geri
Yukarı