PC için Xbox Series vs PS5 DualSense kontrolcü

2 yıl Xbox 9. nesil ile bu pilleri kullandım. Gerçekten 1 yılı pandemide ki canını okudum o zaman kolun da pillerin de, bir kez olsun sorun çıkarmadı.
Neredeyse oda spreyine bile kullanacağım o kadar çok almışım pili. :D Ama hani pil malzeme kalitesi ne kadar önemlidir ama bunda kaliteyi hissediyorsun her üründe olduğu gibi.

Merhaba, PC kullanımı için bir gamepad alacağım ama Series kontrolcüsü pilli olduğu için DualSense mi alsam acaba diye düşünüyorum. İkisinin de fiyatı aynı fakat Series kontrolcüsü tercih edersem bir de şarjlı pil ve bu piller için şarj istasyonu gerekecek; yani bana Series kontrolcüsü 2.600 TL (500 TL daha pahalıya) kadar bir fiyata mal olacak. Ek olarak ileride herhangi bir konsol alma düşüncem bulunmuyor ve neredeyse hiç gamepad deneyimim yok, bu ilk olacak.

Neticeye gelirsek, DualSense tercihi PC kullanımında herhangi bir eksiklik hissettirir mi? Bir dezavantajı var mıdır? DualSense, DSX ile falan çok uğraştırır derseniz Series kontrolcüsünü alabilirim.

Kardeşim ne eksiği fazlasını görürsün, her türlü oyunu oynattırır. Oyunun desteği varsa feedback ve adaptive triggers bi harika. Borderlands 3, metro exodus gibi oyunlarda çok güzel deneyim yaşarsın. Dualsense al.

Kardeşim ne eksiği fazlasını görürsün, her türlü oyunu oynattırır. Oyunun desteği varsa feedback ve adaptive triggers bi harika. Borderlands 3, metro exodus gibi oyunlarda çok güzel deneyim yaşarsın. Dualsense al.
Önceki mesajlara bakarsanız çoktan Xbox Series X kontrolcüsü siparişini verdim, sanırım DualSense'in doğal desteği olmaması ve dolayısıyla oluşturabileceği muhtemel sorunlar ile uğraşmak istemiyorum. Öneriniz için teşekkür ederim.

Borderlands 3 PC'de destek var mı hocam? Listede görememiştim varsa oynamak istediğim bir oyundu.

Yeni konular

Geri
Yukarı