Çözüldü PC temizliğinden sonra kasaya elektrik gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hidrokingz

Attopat
Daha fazla  
Merhaba.
Kasamın içini temizledim.
Ekran kartına yeni termal macun sürdüm.
Ryzen 5 5500 işlemcim var. Ona da sürecektim işlemciyi fandan ayıramadım, sürmedim geri taktım. Aynısı 1 yıl önce de olmuştu kasaya elektrik gelmiyor. Servis çok kısa sürede halletmişti sanırım basit bir şey. Sorun ne olabilir?

Çözüm
Siz anakartı kasadan ayırdınız mı?

Hayır ayırmadım.

Kasanın RAM'lerine ve kablolarına bak. Doğru takamamış olabilirsin. Ben böyle yapıyorum ve düzeltiyorum.
İşlemci alüminyuma yapışık kalmış
Onla beraber takmaya çalışıyormuşum
Göz yanılmamı yendikten sonra işlemciyi ayırıp da taktım tabi bundan önce tüm kabloları parçaları söküp taktım sorun işlemciyi yerine oturmadığımdan kaynaklanıyormuş şuna düzeldi
Merhaba.
Kasamın içini temizledim.
Ekran kartına yeni termal macun sürdüm.
Ryzen 5 5500 işlemcim var. Ona da sürecektim işlemciyi fandan ayıramadım, sürmedim geri taktım. Aynısı 1 yıl önce de olmuştu kasaya elektrik gelmiyor. Servis çok kısa sürede halletmişti sanırım basit bir şey. Sorun ne olabilir?

Kasanın RAM'lerine ve kablolarına bak. Doğru takamamış olabilirsin. Ben böyle yapıyorum ve düzeltiyorum.

Siz anakartı kasadan ayırdınız mı?

Hayır ayırmadım.

İşlemci alüminyuma yapışık kalmış
Onla beraber takmaya çalışıyormuşum
Göz yanılmamı yendikten sonra işlemciyi ayırıp da taktım tabi bundan önce tüm kabloları parçaları söküp taktım sorun işlemciyi yerine oturmadığımdan kaynaklanıyormuş şuna düzeldi

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı