Çözüldü PC'de oyuna girince ekran gitmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ahmetv1919

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba bir sorum olacaktı.
Bilgisayarda oyun açtıktan 2,3 dakika sonra görüntü gidiyor ama PC çalışmaya devam ediyor ama bunu bazı oyunlarda yapıyor GTA 5
The Forest Assetto Corsa gibi oyunlarda yapıyor
Zula Valorant gibi oyunlar oynarken bir sıkıntı olmuyor önceki kartım MSI RX 570'di onda böyle bir sorun yoktu şimdiki kart ise Sapphire RX 480 Nitro.
İlk başta güç kaynağının ekran kartını beslememesi geldi aklıma ama tam emin olamadım. Kasanın hava akışı da iyi ekran kartı 40-50 dereceler arasında çalışıyor ısınma problemi yok. Sizce neden?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
2 ihtimal var ya PSU besleyemiyor, ya da kartta sorun var.

Farklı PSU ile veya kartı başka sistemde test etmek gerekiyor.
Evet yarın deneyeceğim, teşekkür ederim ilgin için.

Veya kartı arkadaşınızın sisteme takıp deneyin, o daha kolay olur.

Sorun ekran kartında. Kasanın yan camını açıp oyun başlattım ve ekran kartından cızır cızır sesler gelmeye başladı, PSU'da ses yok.

Evet yarın deneyeceğim teşekkür ederim ilgin için

Sorun ekran kartında kasanın yan camını açıp oyun başlattım ekran kartından cızır cızır sesler gelmeye başladı PSU da ses yok

Ekran kartından bobin sesi gelebilir, bu arızalı olduğu anlamına gelmez.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-06 231457.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-06 231457.png
    152 KB · Görüntüleme: 4
Benzer sorunu daha önce ben de yaşıyordum, sorun PSU kaynaklıydı. Bende de RX 480 Ekran kartı vardı, hatta ekran kartından kaynaklı diyip ekran kartını değişmiştim, sorun devam edince anlamıştım PSU kaynaklı olduğunu.

Benzer sorunu daha önce ben de yaşıyordum, sorun PSU kaynaklıydı. Bende de RX 480 ekran kartı vardı, hatta ekran kartından kaynaklı deyip ekran kartını değişmiştim, sorun devam edince anlamıştım PSU kaynaklı olduğunu.

Akşam başka bir yüksek wattlı bir PSU ile deneyeceğim, ona göre sorun ortaya çıkacak.
Ama ekran kartındanda şüpheleniyorum. FurMark testine soktuğumda fanları %100e çekiyor ve ekran kartından cızırtı sesler geliyor.

Akşam başka bir yüksek wattlı bir PSU ile deneyeceğim ona göre sorun ortaya çıkacak
Ama ekran kartındanda şüpheleniyorum FurMark testine soktuğumda fanları %100e çekiyor ve ekran kartından cızırtı sesler geliyor.

Biraz sabredip kartı test edin, ona göre bilgi verin bakalım.

Akşam başka bir yüksek wattlı bir PSU ile deneyeceğim, ona göre sorun ortaya çıkacak.
Ama ekran kartındanda şüpheleniyorum. FurMark testine soktuğumda fanları %100e çekiyor ve ekran kartından cızırtı sesler geliyor.
Benim PSU watt' ı destekliyordu (850W) ama çok çok eskiydi, o yüzden sorun yaşamıştım. Ama arkadaşların da dediği gibi sizin probleminiz GPU kaynaklı da olabilir. Farklı sistemde deneme imkanınız varsa öyle deneyin.

Geri
Yukarı