PC'de PS4 oyunları oynamak

Kazova19

Decapat
Sa arkadaşlar pcsx4 emulatörü ile PS4 oyunlarının oynandığını duydum ancak benim oynayacağım oyun God of War 2018 yani 4 bu oyun internette PKG formatında geçiyor, acaba bu oyunu bu emulatör oynatır mı oynatmaz mı şüphede kaldım, onun için bilen varsa yardımcı olabilir mi acaba iyi günler.

Şunu söyleyebilirim ki, PS4 için özel olarak geliştirilen oyunların PC'de oynanması bildiğim kadarıyla biraz zor.

Kontrollerin uyumu, oyunun bilgisayara optimizasyonunun pek iyi olmadığı belirtiliyor genel olarak.

Ancak burada kurulum ve oynanış videosu yer alıyor. İstersen bakabilirsin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Bunu çalıştırıp çalıştırmayacağı konusuysa biraz da sistem özelliklerine bakıyor. Sistem özelliklerin güçlüyse oynayabileceğini düşünüyorum.

Orta halli yeter herhalde Ryzen 5 1600 RX570 4 GB ekran kartı 8 GB RAM SSD HDD :) yakınlarda aldım bu PC'yi de her oyunu kaldırıyor tam olmasa da ayarlanıp oynanıyor bundan ötesi zaten beni aşıyordu bakalım artık kaç sene gider bilmiyorum :)

Sitesinde türkçeye çevirdim.
" Pcsx4, bir işlemcinin en çok 8 çekirdeğini kullanacak şekilde optimize edilmiştir, ancak sse-4.2 ve avx ile en az 4 çekirdekli işlemci gerektirir.

Hangi CPU'lar destekleniyor?

Intel: CORE-I5 3xxx ve üstü desteklenir.

AMD: FX-41XX ve üstü desteklenir.

Pcsx4 ile CPU performansı ve kararlılığı büyük ölçüde farklılık gösterir ve hangi işlemcinin mükemmel çalıştığını söylemek zordur. Bazı mobil tabanlı i5 ve i7 işlemciler, daha düşük saat hızları nedeniyle performans sorunlarına neden olabilir? "

Hangi GPU'lar destekleniyor?
"Pcsx4, en az Direct 3D 11.1 ve pixel shader model 5.0'ı desteklemek için bir GPU gerektirir.

NVIDIA: GeForce GTX 660 veya üstü gerekir.

AMD: AMD Radeon 7870 veya üstü gerekir.

Her oyunu @ 60FPS'de 1080P çözünürlükte sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için GeForce GTX 970 veya Radeon R9-290X önerilebilir. Pcsx4, 4K çözünürlüğü destekliyor ancak çift üst düzey GPU'larla bile 60FPS'ye ulaşmak çok zor."

"Ne kadar bellek (RAM) gereklidir?
4 GB, pcsx4 için minimum gereksinimdir ancak 6 GB veya daha fazlası önerilir. Daha yüksek saat hızlarına sahip RAM, oyun önbellek diski olarak SSD ile birlikte kullanıldığında oyun yükleme sürelerini artırabilir."
Bu oyunun PC versiyonu yok değil mi ben aradım bulamadım.

Sitesinde türkçeye çevirdim.
" Pcsx4, bir işlemcinin en çok 8 çekirdeğini kullanacak şekilde optimize edilmiştir, ancak sse-4.2 ve avx ile en az 4 çekirdekli işlemci gerektirir.

Hangi CPU'lar destekleniyor?

Intel: CORE-I5 3xxx ve üstü desteklenir.

AMD: FX-41XX ve üstü desteklenir.

Pcsx4 ile CPU performansı ve kararlılığı büyük ölçüde farklılık gösterir ve hangi işlemcinin mükemmel çalıştığını söylemek zordur. Bazı mobil tabanlı i5 ve i7 işlemciler, daha düşük saat hızları nedeniyle performans sorunlarına neden olabilir? "

Hangi GPU'lar destekleniyor?
"Pcsx4, en az Direct 3D 11.1 ve pixel shader model 5.0'ı desteklemek için bir GPU gerektirir.

NVIDIA: GeForce GTX 660 veya üstü gerekir.

AMD: AMD Radeon 7870 veya üstü gerekir.

Her oyunu @ 60FPS'de 1080P çözünürlükte sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için GeForce GTX 970 veya Radeon R9-290X önerilebilir. Pcsx4, 4K çözünürlüğü destekliyor ancak çift üst düzey GPU'larla bile 60FPS'ye ulaşmak çok zor."

"Ne kadar bellek (RAM) gereklidir?
4 GB, pcsx4 için minimum gereksinimdir ancak 6 GB veya daha fazlası önerilir. Daha yüksek saat hızlarına sahip RAM, oyun önbellek diski olarak SSD ile birlikte kullanıldığında oyun yükleme sürelerini artırabilir."
Bu oyunun PC versiyonu yok değil mi ben aradım bulamadım.
Dediğim gibi sizin ekran kartınız 40-50 FPS verecektir, zaten maximum alabileceğiniz FPS budur ekran kartınız kötü değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı