PC'de virüsün olduğu nasıl anlaşılır?

midilli

Centipat
Bugün PC'yi açınca Kaspersky trojan buldu 1 haftadır bir şey hiçbir şey indirmedim ve korsan bir şey de kullanmıyorum. Kaspersky ve Malwarebytes'dan tam tarama yaptım bir şey çıkmadı. Başka neler yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün PC'yi açınca Kaspersky trojan buldu 1 haftadır bir şey hiçbir şey indirmedim ve korsan bir şey de kullanmıyorum. Kaspersky ve Malwarebytes'dan tam tarama yaptım bir şey çıkmadı. Başka neler yapabilirim?

Kaspersky bulduğu trojanı temizliyor tarama sonuçları temizse sıkıntı yok yapabileceğiniz bir şey de yok gibi gözüküyor.

PC de kullanımda düzensizlikler programların geç açılması, internette gezinmede yavaşlamalar, mouse imlecinin kendi kendine hareketi vs. virüs veya casus yazılım olduğunun göstergesi.

Günümüzde sistem kaynaklarına minimum etki eden zararlılar da var, kullanım alışkanlıklarındaki değişimler net sonuç vermeyebilir. Örneğin o anda sistem güncelleme yüklüyordur, arka planda tarama gerçekleşiyordur vs. vs..

En kesin çözüm, bir uzman tarafından incelenmesi veya basitçe bir zararlı taraması. Tarama için birden fazla tarama motoru kullanmanız gerekmekte zira hepsi aynı veritabanına sahip değil.

Emsisoft Emergency Kit ile tararsaniz daha iyi bir karar verebilirsiniz veya MalwareBytes da olur.

Geri
Yukarı