PCI 5.0 PSU için 12VHPWR kablosu önerisi

furiousx

Femtopat
Arkadaşlar merhaba. Gigabyte markasının Aorus P1200W 80+ Platinium modelindeki güç kaynağını kullanıyorum. Yakın zamanda RTX 4090 ekran kartına geçiş yaptım ve ekran kartının kutusundan çıkan 4 soketli kabloyu kullanmak çok çirkin bir görüntü oluşturduğu ve çok yer kapladığı için bir 12VHPWR kablosu almak istiyorum fakat güç kaynağımda direkt olarak bu çıkış yok. araştırdığım kadarıyla 8 pinli 3 PCI-e kablosundan veya hatta birkaç markada 2x8 olacak şekilde bazı kabloları buldum. Sormak istediğim, satın almadan önce dikkat etmem gereken bir konu var mı? Markaların kendi çıkardığı ürünler olabiliyor, Corsair ve NZXT'nin kendi üretimi kabloları gördüm fakat Gigabyte böyle bir kablo çıkarmamış araştırdığım kadarıyla. Diğer markaların kabloların uyacağını sanmıyorum çünkü sadece kendi markasına uyar diye bir sürü etiket görüyordum. Sonuç olarak, fiyatı pek mühim değil önceliğimizin kalite olacağı şekilde uygun bir kablo bulmama yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Ufak bir güncelleme:

Şu şekilde Seasonic markasının bir kablosunu buldum. Sanırım bu kablo 650 W'dan fazla ve boşta en az 2 tane 8 pinlik pci-e girişi olan tüm PSU'larda kullanılabiliyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı