PCX 125'e artçı alınca kontrol etmek güçleşiyor

Merhaba arkadaşlar. (60kg) ben scooter motoruma motorun ağırlığı kadar (120kg) artçı aldım. Kalkarken gidonu sağ sol yapmak zorunda kalıyorum ve durduğumuz zaman motor sağa sola yatıyor. Trafik olduğu için aralardan gitmemiz gerekiyor ve motorun gidonu aşırı ağırlaşıyor ve hassas oluyor. Aralarda zorlanıyorum. Aynayı vurarak zor bela bugünü atlattım. Artçı ile bunları yaşamam normal mi yoksa bende mi bir denge bozukluğu var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Motorun modeli nedir? Tek sıkıntı sende olmayabilir.

Hem senin hem de motorun için biraz ağır kalmış artçı arkadaş. Aralardan geçerken destek gazını kesme ve sürekli frenle oynama, o zaman dengen bozulmaz. Gerekirse dar alanlarda yavaş ve dengeli gitmek için gaz aç bir yandan frenle destekleyerek hızını ayarla.

Merhaba arkadaşlar. (60kg) ben scooter motoruma motorun ağırlığı kadar (120kg) artçı aldım. Kalkarken gidonu sağ sol yapmak zorunda kalıyorum ve durduğumuz zaman motor sağa sola yatıyor. Trafik olduğu için aralardan gitmemiz gerekiyor ve motorun gidonu aşırı ağırlaşıyor ve hassas oluyor. Aralarda zorlanıyorum. Aynayı vurarak zor bela bugünü atlattım. Artçı ile bunları yaşamam normal mi yoksa bende mi bir denge bozukluğu var?
Bunun nedeni scooter motorların ağırlık merkezinin arkada olması, artçı alınca merkez daha da arkaya gidiyor ve kontolü güçleşiyor. Bir de arkana 120 kg birisini alınca sadece ayna ile kurtarman bile büyük şans.

Yeni konular

Geri
Yukarı