PCX 125'e artçı alınca kontrol etmek güçleşiyor

Bunun nedeni scooter motorların ağırlık merkezinin arkada olması, artçı alınca merkez daha da arkaya gidiyor ve kontolü güçleşiyor. Bir de arkana 120 kg birisini alınca sadece ayna ile kurtarman bile büyük şans.
Hocam sorma hala moralim bozuk yani düz yolda mis gibi gidiyor isterse 200 kg olsun artçı ama trafik durduğu an motor resmen kalkış ve duruşlarda mezdeke oynuyor. Aralardan gideyim derken aynayı yedim sıfır motorun allah beterinden saklasın.. Cidden moralim bozulmuştu motoru ben mi süremiyorum denge problemim mi var diye. :/

Aralardan gideyim derken aynayı yedim sıfır motorun allah beterinden saklasın..
Aynayı kurtarma şansınız var; çiziği zımpara ile alıp pürmüzle biraz ısıtırsanız eski haline yakın bir kondisyona gelir.

Arkadaki artçıda önemli. Naked motorum var 90 kilo arkadaşım binince on numara gidiyorum 70 kilo arkadaşım binince kıl payı kazadan kurtuluyorum her seferinde. Adam gibi binerlerse dengeli sürersin yalnız 120 kilo adamı da baban olsa arkana alma.

Arkadaki artçıda önemli. Naked motorum var 90 kilo arkadaşım binince on numara gidiyorum 70 kilo arkadaşım binince kıl payı kazadan kurtuluyorum her seferinde. Adam gibi binerlerse dengeli sürersin yalnız 120 kilo adamı da baban olsa arkana alma.
Aynen öyle hocam bi motor kadarda arkama aldım o gün bi daha kilomdan ağır artçı almam :D

Merhaba arkadaşlar. (60kg) ben scooter motoruma motorun ağırlığı kadar (120kg) artçı aldım. Kalkarken gidonu sağ sol yapmak zorunda kalıyorum ve durduğumuz zaman motor sağa sola yatıyor. Trafik olduğu için aralardan gitmemiz gerekiyor ve motorun gidonu aşırı ağırlaşıyor ve hassas oluyor. Aralarda zorlanıyorum. Aynayı vurarak zor bela bugünü atlattım. Artçı ile bunları yaşamam normal mi yoksa bende mi bir denge bozukluğu var?

Hocam 23 model PCX kullanıyorum aynı problem bende de oluyor ben 75 kiloyum arkama 80-90 kilodan fazla biri binince motor olduğu yerde sizin de dediğiniz gibi sağa sola yatıyor kalkışlarda denge bozukluğu yaşıyorum normal.

Geri
Yukarı