Pentium D820 için GTA 5 hikâye modu oynatacak sistem yükseltme önerisi

UnFrGvnG

Decipat
İşlemci: Intel Pentium D820.

-Ekran kartı: AMD Radeon HD 5450.

-Anakart: Foxconn P4M9007 MB series.

-2.5GB RAM 600 MHz civarında olması lazım.

Sistem parçalarım bu şekilde. Birçok istediğim eski güzel oyunları kurup akıcı oynuyorum ama bir de şu oyunu açabilsem tadından yenmez :)
Online ile işim yoktur zaten, hikaye modunda ve mod falan kurup oyanrken akıcı oynatabilmesi için nasıl bir yükseltme yapabilirim?
1080p değil de en azından 720p de 30FPS verebilse benim için fazlasıyla yeter.
Bu sisteme en uygun yollu nasıl bir yükseltme yapılabilir?
(Sistemde SSD yoktur, fakat online'da oynamayacağım için zaten gerek yoktur diye düşünüyorum.
İleri de SSD alırım ve Windows 10'a da geçiş yaparım hem de)
@Yiğitt35
Hocam bakabilir misiniz rica etsem?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hiç uğraşmayın bu sistemi yükseltmeye, size geçen ki konularınızda da demiştim... Anakart dört çekirdekli işlemci desteklemiyor, Q6600 var ama çalışacağı şüpheli... Maksimum 4 GB RAM desteği var, HD5450 zaten kaldırmaz. O yüzden hiç uğraşmayın o sistemde. HD5450 ile GTA 5 denemişliğim var, 10 FPS falandı ayarlar düşükte ama çözünürlüğü hatırlamıyorum.

Hocam videolara tekrar baktımda, kart 720P'de 30FPS'yi bir şekilde görmesini geçtim, 720P'de uzun süre oynanacak bir grafiği olmuyor. Gözü rahatsız eder yani bir süreden sonra ve zevkde vermez.
Para harcamaya gerçekten de değmez bu sisteme. Belki SSD alırım ileride sadece.
Ben en iyisi sistemi götürdüğü kadar kullanayım daha sonra yeni daha güçlü bir şeyler bakarız.
Bir sürüde eğlenceli yeni oyunlar yükledim, diğer konuya yazacağım onları. Güzel de oynatıyor hem de.
Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için :)

Hocam merhaba yeniden :)
Bir kaç tane ilan gördüm de:
  • 400₺'ye R7 240 1GB
  • 400₺'ye Hd 6870 1GB
  • 500₺'ye de R9 270 2GB
Bunlardan bir tane alsam, 200-250₺'ye de Q6600 ve 2x2 4 GB'lık RAM alsam sizce nasıl olur?

Yani daha sonra yeni bir sistem alacağım zaten, şu oyunu 30FPS oynatsa bana fazlasıyla yeter. Siz ne dersiniz hocam?

Son düzenleyen: Moderatör:
R7 240'a bile darboğaz yapar desteklenen işlemciler, Q6600'ün ben çalışacağını sanmıyorum. Sistem bu haliyle 4 GB olmasa da olur, boşuna masraf yapmayın hocam, gittiği yere kadar artık.

R7 240'a bile darboğaz yapar desteklenen işlemciler, Q6600'ün ben çalışacağını sanmıyorum. Sistem bu haliyle 4 GB olmasa da olur, boşuna masraf yapmayın hocam, gittiği yere kadar artık.
Anladım hocam. Gta 5 4 GB Ram istediği için takviye yapayım demiştim.
Ben en iyisi hiç masraf yapmadan yeni sisteme para biriktiriyim, gittiği yere kadar kullanayım en iyisi. Parçaları da eski olduğu için dediğiniz gibi, bir çalışsa bile diğeri şüpheli. Boşuna para vermiş olucaz. Yaptırmak istenilsede kendi fiyatı kadar masraf çıkar hiç değmez bile. Riske girmeye gerek yoktur.
Bu sistem de yükseltme konusu, sonunda kapandı artık 😂
Yordum sizide hakkınızı helal edin.

F310 satın aldım bir tane. Televizyona yansıttım bilgisayarı. Aynı PlayStation gibi oldu. Akıcı bir şekilde oynuyorum bir sürü güzel oyunları🙂
Hocam size çok teşekkür ediyorum görüşlerinizi paylaştığınız için. Sağolun varolun. Hayırlı günler dilerim hocam. ☺️

Hocam hiç uğraşmayın bu sistemi yükseltmeye, size geçen ki konularınızda da demiştim... Anakart dört çekirdekli işlemci desteklemiyor, Q6600 var ama çalışacağı şüpheli... Maksimum 4 GB RAM desteği var, HD5450 zaten kaldırmaz. O yüzden hiç uğraşmayın o sistemde. HD5450 ile GTA 5 denemişliğim var, 10 FPS falandı ayarlar düşükte ama çözünürlüğü hatırlamıyorum.
800x600 çözünürlükte en düşük ayarlarda E8400 işlemci ve HD 5450 emektarım ile 30 FPS oynuyordum. Zor yani pikselleri sayıyorum.

Geri
Yukarı