Peugeot 408 nasıldır?

Tombiş Patron

Decapat
Yer
TR
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel® Core™ i5-13420H işlemci Sekiz çekirdek 2,10 GHz
NVIDIA® GeForce RTX™ 4050 ile 6 GB atanmış bellek
39,6 cm (15,6") Full HD (1920 x 1080) 16:9 IPS 144 Hz
8 GB, DDR5 SDRAM
1 TB SSD
Öncelikle bir araba bakıyoruz ve hem tasarım olarak hem de büyüklük olarak Peugeot 408 aklıma geldi ama aklımda bir soru işareti var, bu kadar kasası ağır bir arabaya 1.2 Puretech motor koymaları bu motor rampalarda arabayı çeker mi, performansı nasıl olur sizce? Yaşadığımız yer engebeli ve dağlık.

Öncelikle bir araba bakıyoruz ve hem tasarım olarak hem de büyüklük olarak Peugeot 408 aklıma geldi ama aklımda bir soru işareti var, bu kadar kasası ağır bir arabaya 1.2 Puretech motor koymaları bu motor rampalarda arabayı çeker mi, performansı nasıl olur sizce? Yaşadığımız yer engebeli ve dağlık.
Beygir ve tork nedir hocam?

10-11 saniye 0-100'ü var. O sınıf araçlar için normal değerler bunlar. Ara hızlanmalar şanzımanın verdiği tepkiler verdiği sürüş keyfi vs. gibi şeyler için test sürüşü yapmanız gerekir. Teknik olarak gidiyor mu? Gidiyor.

Güzel araç fakat çoğu Fransız aracı fiyat olarak bence şuan etmez o fiyatları benim fikrimce o fiyatlardan daha aşağıya Chery bakabilirsiniz. Kullandım da bindim de çoğu Fransız aracından daha kaliteli ve konforlu benim fikrimce. Onun dışında 1.2 puretech motor çeker ama öyle çok bir performans beklemeyin ama üzmez. Chery markasında ön yargılarınız varsa da Cupra Formentor öneririm baktınız mı ?

Onun yerine C4 X öneririm. Konfor olarak çok daha iyi.
Hocam bindiniz mi ? Konfor anlamında bende çok olumlu yorum duydum C4 X ile ilgili.

Kullandım da bindim de çoğu Fransız aracından daha kaliteli ve konforlu benim fikrimce.

Hocam öyle ama bugün ülkenizden çekildim dese o araçların hem 2. el piyasası bitecek hem parça sıkıntısı yaşatacak. Bence Fransız arabalar en azından garanti, servis, 2.el piyasası vb. hususlarda hep 3 adım önde. Ki Cherry daha önce çekildi de.

Hocam öyle ama bugün ülkenizden çekildim dese o araçların hem 2. el piyasası bitecek hem parça sıkıntısı yaşatacak. Bence Fransız arabalar en azından garanti, servis, 2.el piyasası vb. hususlarda hep 3 adım önde. Ki Cherry daha önce çekildi de.
Hocam Chery Türkiye olarak geldi ve şuanda en çok satış yapan markalar arasında girdi, yakında renault ile bile kapışabilecek kapasitesi olduğunu düşünüyorum bu saatten sonra çekileceğini zannetmiyorum ama tabii ki belli de olmaz ama benim fikrimce artık Türkiye'de kalacağını garantiledi sayılabilir. Yanlış hatırlamıyorsam Haziran ayında Tiggo4 Pro getirecek işte o zaman asıl satışlar gelecek benim fikrimce. Fransız arabaları evet garantili ve güzel araçlar ama bana nedense bu fiyatları etmez gibi geliyor. Ve Chery araçlarının en cezbedici olayı 5 yıl 150.000km garanti vermesi bence.

Hocam Chery Türkiye olarak geldi ve şuanda en çok satış yapan markalar arasında girdi, yakında renault ile bile kapışabilecek kapasitesi olduğunu düşünüyorum bu saatten sonra çekileceğini zannetmiyorum ama tabii ki belli de olmaz ama benim fikrimce artık Türkiye'de kalacağını garantiledi sayılabilir. Yanlış hatırlamıyorsam Haziran ayında Tiggo4 Pro getirecek işte o zaman asıl satışlar gelecek benim fikrimce. Fransız arabaları evet garantili ve güzel araçlar ama bana nedense bu fiyatları etmez gibi geliyor. Ve Chery araçlarının en cezbedici olayı 5 yıl 150.000km garanti vermesi bence.
Ve bence fiyat olarak böyle kalmayacak, 1 sene içinde yine fiyatları çok yüksek olmaz ama baya yükseleceğini düşünüyorum. Dediğiniz gibi daha önce çekildiğinden dolayı insanların kafasında soru işaretleri var ve haklılar da ama bu sefer sağlam geldi gibi duruyor.

1.2 motorlar yaş ile yağ yakmaya başlıyor, uzun süre kullanacaksanız bilginiz olsun.

Ayrıca Peugeot/Citroen yağını 20-25 bin gibi saçma bir kilometre aralığında değiştirmenizi öneriyor. Bunun yerine her 10-12 binde değiştirmek çok daha mantıklı. Triger kayışları motor yağı ile yağlanıyor ve 20-25 bin önerisi triger kayışının erken kopmasına sebep oluyor.

Geri
Yukarı