Philips 27M1F5500P vs Dell AW2723DF

Eğer amaç performans ise Alienware öneririm. Philips ise daha renk doygunluğu için öneririm. Kullanım alanına göre iki seçenekte olabilir.
Hangisinin hdr ı daha iyi sizce? Birde Philips'in arka aydınlatması olmadığı söyleniyor ama hdr 600 sertifikası var ve bu sertifika için arka aydınlatma gerekiyor. Bu nasıl oluyor?

Hangisinin HDR'ı daha iyi sizce? Bir de Philips'in arka aydınlatması olmadığı söyleniyor ama HDR 600 sertifikası var ve bu sertifika için arka aydınlatma gerekiyor. Bu nasıl oluyor?

Arka aydınlatmasız monitör mü olur? Nereden duyduysan biri iyi sallamış.
LG'nin paneli var monitörde. W-LED arka aydınlatma var.
Alienware pahalı Philips'e göre. Alienware daha sağlam bir monitör ama Philips'de üzmez. F/P olarak Philips alınabilir. LG panel var sonuç olarak LG kullanıyorsun gibi düşün. Tabii yazılım işinde Philips Alienware ile kapışamaz.

Arka aydınlatmasız monitör mü olur? Nereden duyduysan biri iyi sallamış.
LG'nin paneli var monitörde. W-LED arka aydınlatma var.
Alienware pahalı Philips'e göre. Alienware daha sağlam bir monitör ama Philips'de üzmez. F/P olarak Philips alınabilir. LG panel var sonuç olarak LG kullanıyorsun gibi düşün. Tabii yazılım işinde Philips Alienware ile kapışamaz.
Yerel Karartma dan bahsediyordum yanlış söylemişim.

Yerel Karartmadan bahsediyordum yanlış söylemişim.

Local dimming/yerel karartma. Evet yok. W-LED arka aydınlatmalar da zaten pek rastlanılan bir özellik değil. Alienware'da var ama OLED ekran kadar kusursuz değil.
Philips'in de HDR performansı ortalama üstü sayılır. HDR 600 kötü bir değer değil.
HDR 10 ve HDR 400'ler daha vasatken HDR 600 yanlarında iyi durur. En iyi değer 1000NIT iken ortaya tabii çıkıyor.

Local dimming/yerel karartma. Evet yok. W-LED arka aydınlatmalar da zaten pek rastlanılan bir özellik değil. Alienware'da var ama OLED ekran kadar kusursuz değil.
Philips'in de HDR performansı ortalama üstü sayılır. HDR 600 kötü bir değer değil.
HDR 10 ve HDR 400'ler daha vasatken HDR 600 yanlarında iyi durur. En iyi değer 1000NIT iken ortaya tabii çıkıyor.

Peki AW2724DM'nin yerel karartması görüntüyü bozuyor mu? Çünkü kapatılamıyor ve çok kötü olduğu söyleniyor. Bu yüzden HDR 400 den daha kötü performans gösterebilir mi? HDR'yi sadece oyunlarda kullanacağım, oyunun görüntüsü daha kötü mü olur diye korkuyorum.

Geri
Yukarı