PHILIPS SHM1900/00 İncelemesi

Merhabalar bugün 2. incelemem ile karşınızdayım. 1 ay 1 hafta önce Vatan Bilgisayardan 59,90 TL'ye aldığım (40 TL'ye var.) PHILIPS SHM1900/00 inceleyeceğim.

Sizin yardımlarınızla, sitelerdeki yorumlarla ve bütçemin de düşük olmasıyla almaya karar verdim. (İyi ki karar vermişim.) :)

Kutunun içinden çıkanlar;
IMG_20171010_155246.jpg

Evet kutunun içinden 3 parça çıkıyor. Bunlar kulaklık, telefon ile kullanma aparatı ve bir kağıt.

Kulaklık Nasıl Gözüküyor ?
IMG_20171010_160405.jpg IMG_20171010_160418.jpg IMG_20171010_160205.jpg

Evet önden ve arkadan böyle görünüyor. O kenardaki yerlerde baya yumuşak.

Kafaya Takınca Nasıl Duruyor ?
IMG_20171010_155942.jpg
Nasıl böyle gösteririm diye düşündüm ve aklıma bu fikir geldi. (Kutuyu kafanız olarak hayal edin.) :ROFL:

Giriş Portları Nasıl ?
IMG_20171010_155446.jpg IMG_20171010_155537.jpg

Portlar böyle. beyaz mikrofon, siyah kulaklık için. Telefon ve tablette kullanma aparatı da böyle. Iphone 6s de denedim ve sorunsuzca çalıştı.

Kablolar Nasıl, Dayanıklı Mı ?
IMG_20171010_160538.jpg IMG_20171010_160609.jpg IMG_20171010_160717.jpg

Kablolar 2'li kablo birleştirilmiş şekilde duruyor. 2. resimde üst taraf kulaklığa giderken, 3. resimde alt taraf giriş portlarına doğru gidiyor. Böyle bakınca dayanıksız gibi duruyor ama 1 ay 1 haftadır hiç bir sıkıntısını görmedim.

İlk Alınca Nasıl Oluyor ?
-İlk uzun süre takıldığında bu ne ya! diyebilirsiniz ama sonra alışıyorsunuz.

-Benim gibi gözlük kullanıyorsanız da yine ilk başta biraz sıkıntı çıkartabilir ama sonra alışıyorsunuz.

Şimdi gelelim değerlendirmeye;
Şimdi yazacağım bazı şeyleri okuyunca bu nasıl kulaklık falan diyebilirsiniz ama unutmayın bütçemiz az.

-Öncelikle bu bütçeye kesinlikle bu kulaklığı öneririm. Gidip Trust, Snopy vb. markalara oyuncu kulaklığı diye boşuna para vermeyin.

Eksileri;

-Kulaklık uzun kullanımda (1 rekabetçi maçının sonlarına doğru) rahatsız etme başlıyor ve çıkarmak istiyorsunuz.

-Kulaklığın üzerinde fiziksel bir ses açma kısma tuşu yok, illa bilgisayardan kısmak zorundasınız.

Artıları;

-Mikrofonu gayet güzel, ses anlaşılır ve arkadan hiç cızırtı falan yok. (Arada Steam'den mikrofonu test etmeye gelir ve mutlu olurum.) :)

-Kulaklıktan gelen ses gayet güzel, ses kasmada sıkıntı yok, müzik dinlerken sıkıntı yok.

-Kafanıza göre (kafanız uzunsa uzun) boyutunu uzatıp, kısaltabiliyorsunuz.

Kısaca bu bütçeye bu kulaklığı alın ve güzelce kullanın. :)

Son düzenleme:
1 yıldan fazladır kullanıyorum. Tek eksisi; bir süre sonra o mikrofonun ayarı yalama oluyor ve tutmuyor, düşüyor. Ben de durması gereken hizada bantlayıp öyle kullanıyorum. Bu nedenle mikrofonun o yükseklik ayarıyla pek oynamanızı tavsiye etmem.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı