Rehber Photoshop 24 yapay zeka ile fotoğrafı düzeltme

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
15
Yer
Ötüken
YouTube'da olan bir videodaki Thumbnail hoşuma gitti. Mantığını sonra anladım fakat yarım saat sonra fotoğrafı sade hale getirebildim. Photoshop'da sadece yazı yazmalık bilgim olduğundan yine de iyi yaptım diyebilirim.

1. Aşama: Thumbnail'deki hoşunuza gitmeyen yeri silin. Mesela ortadaki kocaman "duvarlar ağlıyor" yazısı ve soldaki oyuncuların %96'sı beğendi ibaresi. Ben uzun yoldan tek tek yaptım fakat düzgünce kesip silin. Daha sonra üretken dolguyu kullanarak deneme yanılma ile yapın. Kesinlikle "seçili alanı içeriğe göre doldur" gibi şeyler yazmayın, program saçmalıyor. 4. fotoğrafta ne kadar katman fazlalılığı olduğunu görebilirsiniz.

Onun yerine ilk başta boş bırakıp deneyebilirsiniz. Eğer olmazsa doldur, arka plan veya kızın içini doldur gibi şeyler yapabilirsiniz. Olabildiğince detaylı komut verme gibi şeylerden kaçının çünkü program anlamıyor. Ortadaki yazıyı 2 aşamada temizledim.

maxresdefault.jpg

1. Aşamanın yedeği: Diyelim ki tek seferde yapamadınız, büyük olanı önce halledin ki programın referans aldığı pikseller çoğalsın. Bunun için benim ortadaki duvarlar ağlıyor yazını kaldırmam gibi yapabilirsiniz. Daha sonrasında tek tek yaptığınızdan elde tutulur şeyler daha hızlı gelecektir ama zamanınız gidiyor. Belki de tek seferde yapılan daha iyiydi kim bilir?

2. Aşama: Ben ilk olarak kızı tamamlayıp daha sonra arka planı düzeltmeye çalıştım. İlk başta en büyük hata olarak kocaman dikdörtgen seçtim, bunu sakın yapmayın. Program reklam panosu gibi şeyler yerleştiriyor.

Hata örneği:
Kare alana arka plan yazıp oluştura basmıştım, gördüğünüz gibi mimarlık fakültesi ödevi getirdi:
1707609826988.png

1707609333501.png

Yarı final: Sol duvarı tamamen kesiyorum ve çıkan boşluklar harici her yeri öğe olarak tarayıp seçimin tersini seç yapıyorum. Daha sonrasında hiçbir şey yazmadan oluştura basıyorum.

1707609248167.png

Bu şekilde yapıyoruz:
1707609490721.png

Final fotoğraf:
1707609276862.png

2.png

Biraz renkleriyle oynadıktan sonra her yerde kullanılabilir hale gelecektir. Biraz kurcalayıp kafa patlattım oldu bitti. Gerçek hayatta da böyle olmak gerek. Yapmam veya uğraşmam dediğiniz çok şeyi kaçırmışsınız, farkında olmazsınız.

Not: Şu Heather oyun dünyasının en sağlam kızlarından birisi. Remake geldiği zaman ciddi anlamda bence ilk 3'e girer güzellik konusunda.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı