Çözüm Photoshop'ta Serbest Seçim ve Fırça Büyütürken Çökme Problemi

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Malekith

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Photoshop'ta Alt + Sağ Tık basılı tutup fareyi oynattığınızda fırça boyutu ayarlanabiliyor, bende bu ve Serbest Seçim aracını kullanmak Photoshop'un çökmesine neden oluyordu. Sorunu biraz araştırdım ancak Türkçe bir kaynak bulamadım İngilizce kaynaklar ise GPU'dan bahsediyordu. Bende Photoshop'un GPU kullanımını kapattığımda sorun düzelmişti ancak her ne kadar ekran kartım eskide olsa GPU güçlendirmesi olmadan Photoshop kullanmak resmen bir eziyet. GPU kullanımını açtım ve sorunun çözümünü şu şekilde buldum.

1. Tercihler'i açın.
  2. Sol menüden Performans'a gelin.
  3. Grafik İşlemcisi Ayarları altındaki Gelişmiş Ayarlar butonuna tıklayın.
  4. Açılan Gelişmiş Grafik İşlemcisi Ayarları sekmesinde Kılavuzlara ve Yollara Kenar Yumuşatma Uygula ayarının tiki varsayılan olarak aktif oluyor, bu ayarın tikini kaldırın.
  5. Önce Gelişmiş Grafik İşlemcisi Ayarları sekmesinden Tamam'a basın, ardından Tercihler sekmesinden Tamam'a basın.
  6. Photoshop'u kapatıp tekrar açın.

Bunları yaptığınız taktirde bu gibi GPU kaynaklı çökme problemleri çözülüyor, HD 4300 ekran kartı kullanıyorum yani baya eski. Belki benim ekran kartımın eskiliğinden kaynaklı böyle bir hata alıyordum ancak sizde de yukarıda söylediğim bu özellikleri kullanırken Photoshop çöküyorsa bu ayarı kapatıp deneyebilirsiniz, bende sorun bu şekilde çözüldü.

Photoshop Error Fix.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı