Pilotaj okunabilir mi?

Yok memur çocuğu değilim. Sayısalım iyi şu an için ama edebiyatım 25 sorudan 13 tane 14 tane ancak yapabiliyorum. Ama babam da 1.5. milyon karşılamaya kesinlikle yakın bakmaz.
valla hocam ben mezunum geçen sene çalışıyor zannedip kendimi kandırmışım onu anladım. Sana da tek tavsiyem 11.sınıfı 11de bitir tyt falan muhabbetlerine girme hepsi halledilecek şeyler ama 11 en önemlisi

Pilot, pilotaj okunarak olunmuyor. Bomboş bir bölüm. Pilotların çoğu pilotaj harici bir bölüm bitiren lisans mezunları. Mühendislik bölümlerinden birisine yönelmenizi tavsiye ederim.

Detaylı sağlık kontrolü yapılıyor, ancak durumun sıkıntı olacağını sanmıyorum ama yine de araştır, sırayla çok ilgisi yok, herhangi işletme vs bir lisans bölümü bitirsende başvurabiliyosun, başvuru ilanlarını ve kabul edilen şartları/üniversiteleri araştır Google'dan, başka bir bölüm okuduktan sonra da başvurma şansın olur piyasaya göre, sivil havacılık vardı bir ara hala vardır ancak bilgi sahibi değilim onların kariyer planı nasıl oluyor, şansına kontenjan açılmış ise, 50k -100k € gibi masraf çıkabiliyor en son o şekildeydi, Max 30-32 yaşına kadar başvurabiliyosun, eğitimin sırasında ya da bitirdikten sonra belirli sınıf uçakla belirli uçuş saati tamamlaman lazım o masraf tutuyor zaten, ancak firmalar sponsorluk kapsamında eğitim masrafını karşılıyor, karşılığında kontrat imzalıyosun mezun olduktan sonra genelde 10 yıl kadar, çalışırken senden bu masraf maaşından kesiliyor, şu anki şartlara göre Türkiye içimin 5-6k USD civarı maaş alırsın, 2, 5-3-3, 5 en son hostesti, yurt dışı firmalarda artıyor bu ücretler havayoluna göre, ancak tabii bunlar alman gereken eğitimin açılması için firmalar tarafından talep olursa eğer başka bir bölüm okuduktan sonra planlama düşünürsen mezuniyetinden sonra elinde 2 opsiyon olur ya da başka bölüm okurken belki düşüncelerin değişir zamanla, firmalardan pilot ihtiyacı talebi olmaz ise eğitim masraflarını kendin karşılaman gerek, mevcut ve gelecek şartları düşününcede yüksek rakamlar.

Teşekkür ederim 😊

Vallahi hocam ben mezunum geçen sene çalışıyor zannedip kendimi kandırmışım onu anladım. Sana da tek tavsiyem 11.sınıfı 11'de bitir TYT falan muhabbetlerine girme hepsi halledilecek şeyler ama 11 en önemlisi.

TYT'yi yazın bitiririm diye düşünüyorum.

Pilot, pilotaj okunarak olunmuyor. Bomboş bir bölüm. Pilotların çoğu pilotaj harici bir bölüm bitiren lisans mezunları. Mühendislik bölümlerinden birisine yönelmenizi tavsiye ederim.

Araştırırım sağ olun.

Hocam size bir tavsiye paraya bakmayın seveceğiniz işi yapın bende pilotaj istiyordum uçaklar,havacılık hakkında her şeyi biliyordum hala da biliyorum ama maalesef olmadı.

Sağ olun deneyeceğim hocam. 1 kere, çok istiyorum vallaha uçaklar hakkında bilmediğim bir şey yok diyebilirim :)
Bir arkadaşım altıncı denemesinde girdi. İki ay önce TAFA’dan mezun oldu. Şimdi son aşamada. Airbus’a atandı ve simülasyon eğitimi aşamasında. Kararlıysanız ve imkan varsa denemeye devam, olmaz diye düşünmeyin sakın.

Bir arkadaşım altıncı denemesinde girdi. İki ay önce Tafa'dan mezun oldu. Şimdi son aşamada. Airbus'a atandı ve simülasyon eğitimi aşamasında. Kararlıysanız ve imkan varsa denemeye devam, olmaz diye düşünmeyin sakın.

Hocam bu yazınız bana cidden motivasyon verdi teşekkürler benim de hayalim Boeing umarım olur. Arkadaşınızıda tebrik ederim bahtı açık olsun.

Hocam bu yazınız bana cidden motivasyon verdi teşekkürler benim de hayalim Boeing umarım olur. Arkadaşınızıda tebrik ederim bahtı açık olsun.
Genellikle atamalar Boeing için oluyor zaten. Bilirsiniz, daha yaygın olduğu için. Airbus daha küçük bir gruba veriliyor. Umarım o aşamaya geldiğinizde Boeing olacaktır zaten yüksek ihtimal. Şunu da belirtmek istiyorum. Genellikle pilotluğa başlayan kişilerin yaş ortalaması gerçekten yüksek. 30-40 yaş aralığında oluyorlar. Kaç yaşındasınız bilmiyorum fakat bu işin bir başlangıç yaşı yok demeye getiriyorum.

Genellikle atamalar Boeing için oluyor zaten. Bilirsiniz, daha yaygın olduğu için. Airbus daha küçük bir gruba veriliyor. Umarım o aşamaya geldiğinizde Boeing olacaktır zaten yüksek ihtimal. Şunu da belirtmek istiyorum. Genellikle pilotluğa başlayan kişilerin yaş ortalaması gerçekten yüksek. 30-40 yaş aralığında oluyorlar. Kaç yaşındasınız bilmiyorum fakat bu işin bir başlangıç yaşı yok demeye getiriyorum.

Anladım hocam vallahi her yazdığınızda beni daha da mutlu ediyorsunuz motivem tavan yaptı sağ olun 🥹

Yeni konular

Geri
Yukarı