Pilotken sağlık sorunu yaşarsak ne olur?

Arkadaşlar ben pilotluk mesleğine çok ilgi duyarım ama merak ettiğim çok şey var. Bilgi sahibi olan arkadaşlar cevaplayabilirler mi?
Pilotken herhangi bir sebepten ötürü görme kaybı gibi sağlık problemleri yaşarsak direkt iş hayatım bitiyor mu gerçekten?
Gözünü falan çizdirirsin göz için onun dışında yatalak kalacağın/yürüyemeyeceğin kadar kötü bir hastalığa yakalanmazsan sıkıntı olmaz.

Kör olan adamın hayatı bitmeyecekte neyi bitecek? Kullanabildiğin herşey bir anda senin için kullanılamaz hale gelir. Mesela en sevdiğin oyunu oynayamazsın, biriyle mesajlaşamazsın falan. Pilotluk zaten imkansız.
Kör olanın hayatı bitti gitti diye bir mevzu yok, insanlar 1 organını kaybediyor diye bütün hayatları bitmiyor. Diğer değinmek istediğim konu ise bir insan normal pilotken bir trafik kazası geçirdi mesela ve gözünde %20 görme kaybı oluştu diyelim. Oranları sallıyorum şu an. Bu adam gerçekten direkt kapı dışarı mı ediliyor?

Yıllık ve 6 aylık testler ve sağlık kontrolleri oluyor. Pilotlar ömürlük anlaşma yapmıyorlardır tahminimce. Eğer HKK'da bir pilotsan ground'a çekilebilirsin (yer subayları). Özel bir firmada ticari uçaklara pilotsan muhtemelen bidaha uçamazsın.
Anladım, benimki hayal olarak kalması daha iyi :) Yol yine mühendisliğe düşüyor

Kör olanın hayatı bitti gitti diye bir mevzu yok, insanlar 1 organını kaybediyor diye bütün hayatları bitmiyor. Diğer değinmek istediğim konu ise bir insan normal pilotken bir trafik kazası geçirdi mesela ve gözünde %20 görme kaybı oluştu diyelim. Oranları sallıyorum şu an. Bu adam gerçekten direkt kapı dışarı mı ediliyor?

Anladım, benimki hayal olarak kalması daha iyi :) Yol yine mühendisliğe düşüyor
Hayallerinden bu kadar kolay vazgeçme bence. Mühendis olup kazada ellerini kaybeder yine iş hayatın biter. Cerrah olursun malpraktisten iş hayatın biter. Sonu yok bunların.

Yeni konular

Geri
Yukarı