Ping nasıl azaltılır?

Nejat İşler

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, LOL'de 24MS alıyorum bunu 15'e çekme şansım var mı? CS'de rekoda 90MS alıyorum bunu düşürme şansım var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
En akıcı pingi modem ile kasa arasında kablo kullanarak sağlıyorum, interneti tek kişi kullanıyorum. Oyun içerisinde telefonumu internetten çıkarıyorum.

24 ms zaten çok iyi bi değer değil mi? 15 e düşürünce ne değişmesini umuyorsunuz ? Ping bağlandığınız sunucu ile alakalıdır internetinizi ortak kullanan, wi-fi kullanan kimse yoksa, altyapı vs'den kaynaklı problemleriniz yoksa çok birşey yapabileceğinizi sanmıyorum.

ExitLAG 1yıl boyunca kullandım bi sorun teşkil etmedi.Ayrıca 3. bir part yazılım inject edilmesi söz konusu değil sadece en iyi sunucu seçmene yarıyor,WTFast ise VPN ile aynı mekaniğe sahip.
ExitLAG hakkında fikrim yok ama WTFast kullanıp VAC yiyen gördüğümü hatırlıyorum. Teşekkürler bilgi için.

Hocam ev içi modem vs yapacağınız ayarlar dışında pek bir şey yapamazsınız. Öncelikle modeme göz atın, firmaların verdiği standart modemlerdense pek işe yaramaz onlar. Bütçeniz varsa Wifi 6 destekli modem alın, yoksa en azından 5 Ghz MU-MIMO(MU-MIMO olması önemli) destekli bir modem alın. Oyun oynarken kablosuz değil kablolu internet kullanın. Eğer evde sizden başka internete bağlanan yoksa ve zaten kablolu kullanıyorsanız boşa modem de almayın zaten alabildiğiniz max performansı alıyorsunuzdur. Benim dediklerim aynı ağı birden fazla cihaz kullanıyorsa performans arttırır.

Arkadaşların yazdığı uygulamaları paralı üyelikle bizzat kullandım, yalan demiyorum kullananın senaryosuna göre değişiyordur ama benim pingimi azaltacaklarına arttırdıkları gibi daha fazla packet loss yapmışlardı ben de üyelikleri kapattım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı