Plastik Mousepad ve Yumuşak Mousepad arasındaki farklar

Bora Albul

Hectopat
Daha fazla  
Maalesef ki oyuncu ekipmanlarını kullanarak, hangisinin daha iyi olduğunu öğrenme imkanı çoğumuzda yok. O yüzden kullanan arkadaşların yorumları hepimiz için önemli..

Bir yorum da plastik mousepadlerin, mouseların skatezlerini aşındırdığını söylenmiş.

Yabancı bir sitede ise plastik mousepadlerin, mouseların lazerlerini daha iyi algıladığını yazmış.

Soft mousepadler, bilekler vs yüzünden uzun süre baskılarda içeri gömülebiliyor.

Mesela, QcK Serisi Soft,
Steelseries 4HD Plastik,
Corsair Hard Plastik özelliklerine sahip.

Sizin düşünceleriniz neler ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok eskiden SteelSeries SS modelini satın almıştım. (Plastik) Skatezleri aşındırdığı doğru ayrıca düşük dpi modunda oynayan bir oyuncu için yeterli görmüyorum. Çünkü plastiklerin geneli küçük ebatlara sahip, fakat bez modellere göre daha kaygan olduğunu söyleyebilirim, daha akıcı. Sonuç olarak gerek alışma süresinin uzunluğu gerekse verdiği hissiyat bana çok tatmin edici gelmedi. Eğer içeri gömülmesinden rahatsızsanız SteelSeries’in QcK Heavy modelini öneririm. 6mm kalınlığa sahip bir mousepad diğer QcK modellerinden (2mm) 4mm daha kalındır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı