Oyun PlayStation 5 vs Xbox Series S

Dualsense yeterince iyi bir teknoloji, 2 gündür sonunda ps5 kullanıyorum ve aboneliği de çok iyi, neredeyse bütün sony AAA oyunları var. Gamepass de en AAA diyeceğin bethesda oyunlarının neredeyse tamamı ps plus da da var, Xbox almak için herhangi bir sebep yok. PC ye özel oyunlar var, PS ye özel oyunlar var ama xboxa özel oyun yok.

Xbox'da Series S PlayStation'da 5 almayı düşünüyorum.

Şartlar.
Oyunlar ucuz olmalı.
Az bozulmalı (genellikle nazik davranırım)
Hem CD hem de içine oyun indirmem lazım.
Gerektiği zaman kuracağım cihazı.
Hocam bu iki cihaz arasında kesinlikle Playstation 5 tercih edilmeli, evet belki PS Plus Deluxe ve Extra kütüphanesi Xbox Game Pass kadar olmasada yine içinde çok güzel oyunları barındırıyor. Series X belki olabilirdi ama Playstation 5 almak varken Series S alınmaz.

Xbox Series S de birçok optimizasyon sorunu olduğunu duymuştum ve birkaç sene içerisinde yeni nesil oyunlarda FPS düşmeleri yapabilecek bir konsol.
Benim tercihim PS 5 olurdu.

Kalite çok umurumda değil. Performans olsun (belirtmeyi unutmuşum) ve oyunları ucuz olsun. Xbox alacağım kararımı verdim. Game Pass'den oyun yükledim diyelim oyun Game Pass'den çıkarıldı ben hala oynayabilir miyim?

Okumadığım mesajlar varmış. PS5 alacağım sanırım. PS Plus aboneliği aylık var mı? Ve ucuz mu? (aşırı kararsız biriyim. Bir anda karar değiştirip Xbox alabilirim).

Kalite çok umurumda değil. Performans olsun (belirtmeyi unutmuşum) ve oyunları ucuz olsun. Xbox alacağım kararımı verdim. Game Pass'den oyun yükledim diyelim oyun Game Pass'den çıkarıldı ben hala oynayabilir miyim?

Okumadığım mesajlar varmış. PS5 alacağım sanırım. PS Plus aboneliği aylık var mı? Ve ucuz mu? (aşırı kararsız biriyim. Bir anda karar değiştirip Xbox alabilirim).
1. Hayır, GamePass'ten kaldırılan oyunu satın almadığınız sürece oynayamazsınız.
2.Aylık abonelik var Deluxe 70TL Extra 60TL Essential 40TL.Detayları playstation.com'dan öğrenebilirsiniz, alıcaksanız Deluxe yada Extra alın sanırım orda daha fazla oyun var ve yıllık daha avantajlı oluyor.
3.Abonelikleri yıllık alırsanız baya bir avantajlı oluyor o yüzden aylığa göre daha ucuz.

Aylık var. Fiyatları da iyi. Özellikle yıllık alırsanız çok daha uygun oluyor.

1. hayır, Game Pass'ten kaldırılan oyunu satın almadığınız sürece oynayamazsınız.
2.aylık abonelik var Deluxe 70TL extra 60TL essential 40TL. Detayları playstation.com'dan öğrenebilirsiniz, alacaksanız Deluxe'ya da extra alın sanırım orada daha fazla oyun var ve yıllık daha avantajlı oluyor.
3.abonelikleri yıllık alırsanız bayağı bir avantajlı oluyor o yüzden aylığa göre daha ucuz.

PlayStation alacağım kesinleşti. Peki PlayStation 5 kontrolcüsünü ayrı almam lazım mı yoksa içinde geliyor mu? Ayrıca PlayStation 4 kontrolcüsü 5'te kullanabilir miyim?

PlayStation alacağım kesinleşti. Peki PlayStation 5 kontrolcüsünü ayrı almam lazım mı yoksa içinde geliyor mu? Ayrıca PlayStation 4 kontrolcüsü 5'te kullanabilir miyim?

İçinde geliyor.
4 kontrolcüsü sadece 4 oyunlarında çalışıyor.

Alırken yıllık PSN Deluxe almayı unutmayın.

Xbox'da Series S PlayStation'da 5 almayı düşünüyorum.

Şartlar.
Oyunlar ucuz olmalı.
Az bozulmalı (genellikle nazik davranırım)
Hem CD hem de içine oyun indirmem lazım.
Gerektiği zaman kuracağım cihazı.

Xbox Series X daha mantıklı isteklerinize göre. Ama Series S zorunlu ise PS 5 tercih edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı