PlayStation 5'e AUX kablosuyla hoparlör bağlama

grknlkr

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, az önce PlayStation 5 siparişi verdim ve tam çözümünü bulamadığım bir sorum var. Bende AUX kablolu bir hoparlör var ve PS5'te AUX girişi yok. AUX to USB'yi araştırdım fakat dönüştürücü kabloları çok kısa. Çözüm önerisinde bulunur musunuz? Ne yapmam gerekiyor nasıl bağlarım hoparlörü mü?

Hocam bu durumda ilk çözümünüz DualSense üzerindeki 3.5mm ses çıkış yuvasını kullanmak olacak. Kulaklık taktığınızda tüm oyun seslerini verebiliyor, AUX kablosuyla da hoparlörden verecektir oyun seslerini. HDMI to AUX Audio extrator cihazlarına bakabilirsiniz, işe yarayacaktır %90 ihtimalle. Onun haricinde USB ses kartı edinebilirsiniz, internette aratırsanız kolaylıkla bulabilirsiniz.

Hocam aynı sorundan müzdaribim. Sorunu çözdünüz mü? Çözdüyseniz ne şekilde çözdünüz? Ben şu an monitöre bağlı kullanıyorum hoparlörleri ve bu yüzden PS5 de gerek DualSense gerek Media remote Control ile uzaktan hoparlörlerin sesini kısamıyorum ancak DualSense'e bağladığımda (jak girişli hoparlörümü) ancak öyle yapabiliyorum. Siz çözdünüz mü acaba?

Geri
Yukarı