PlayStation ve Xbox'dan yeni konsollar

Jexpys

Centipat
Daha fazla  
2-3 haber sitesindeki kaynaklara göre hem PS hem de Xbox 2023'ün son çeyreği veya 2024'ün ilk çeyreğinde yeni konsollarını tanıtacak PS tarafında PS5 Pro ve Slim varken Xbox, Series X ve Series S modellerinin güçlendirilmiş hallerini piyasaya süreceğini söylemiş. Xbox'un yaptığını yine yanlış buluyorum önden alanlara konsolları kitleyip sonrasında aynı konsolların güçlendirilmiş hallerinin çıkması saçma bence umarım eski Series S ve X modelleri Xbox One vakasında ki gibi unutulmaz Xbox üzerinde hala One vakasından sonraki ön yargıyı kıramamışken şimdi yine aynı şeyi yapıyor gibime geliyor sizin düşünceleriniz neler? Ve sizce fiyatlar nasıl olur?

Sanki daha önce Pro modeli çıkmamış gibi, şaşırmanız anlamsız. Tabii ki çıkacak ve pazarlanacak. Ne var yani bunda?

PS5 Pro ekstradan ne sunabilir onu merak ediyorum. Daha yüksek çözünürlük olsa, zaten 4K desteği var. 8K için çok erken değil mi ? Hem oyunlarda 8K çözünürlüklü dokular var mı ? Daha yüksek FPS desek, sadece FPS için yeni konsol çıkarmak veya eskisinin 1.5 katı para vermek mantıklı mı ?

PS5 Slim çıkması mantıklı. Daha küçük bir cihaz daha iyi olabilir.

PS5 tüm oyunları 4K 60 FPS oynatmıyor diye biliyorum. Üstelik ilk çıktığında 4K 120 FPS vaadetmişlersi diye de hatırlıyorum. Gelin görün ki her oyunu 4K 120 FPS oynayamıyorsunuz. PS5 Pro'da bu olabilir.

PS5 Pro ekstradan ne sunabilir onu merak ediyorum. Daha yüksek çözünürlük olsa, zaten 4K desteği var. 8K için çok erken değil mi? Hem oyunlarda 8K çözünürlüklü dokular var mı? Daha yüksek FPS desek, sadece FPS için yeni konsol çıkarmak veya eskisinin 1.5 katı para vermek mantıklı mı?

PS5 Pro'dan çok Slim gerekli gibi hissediyorum.

PS5 tüm oyunları 4K 60 FPS oynatmıyor diye biliyorum. Üstelik ilk çıktığında 4K 120 FPS vaadetmişlersi diye de hatırlıyorum. Gelin görün ki her oyunu 4K 120 FPS oynayamıyorsunuz. PS5 Pro'da bu olabilir.

4K 30 FPS oynatıyor genellikle. Pro muhtemelen 4K 60 FPS oynatacaktır.

PS5 Pro ekstradan ne sunabilir onu merak ediyorum. Daha yüksek çözünürlük olsa, zaten 4K desteği var. 8K için çok erken değil mi ? Hem oyunlarda 8K çözünürlüklü dokular var mı ? Daha yüksek FPS desek, sadece FPS için yeni konsol çıkarmak veya eskisinin 1.5 katı para vermek mantıklı mı ?

AAA oyunları 4K 30 FPS zor oynatıyor. Hem yeni çıkan oyunlar daha çok donanım istiyor.

PS5 Pro tahmini olarak 1.5 kat daha pahalı olacak olsa ve 4K 120Hz verebiliyor olsa 15.000 lira yerine 22.500 lira verilir mi sence ? Sadece FPS için.

Mevcut fiyatlar genişlemez, PS5 Pro yine PS 5 gibi 500 dolar olarak piyasaya çıkacaktır, konsollar için 500 dolar çok önemli bir seviye zaten üstüne çıkmazlar. Üretim bandında sorun olduğu için PS5 rafa kalkabilir. Kalkmazsa da fiyatında indirim olur ya da dijital versiyon uygun fiyata satılmaya devam eder. PS4 Pro, önceki modelle aynı çıkmıştı ve diğerlerinin fiyatı inmişti mesela.

PS5 Pro ekstradan ne sunabilir onu merak ediyorum. Daha yüksek çözünürlük olsa, zaten 4K desteği var. 8K için çok erken değil mi? Hem oyunlarda 8K çözünürlüklü dokular var mı? Daha yüksek FPS desek, sadece FPS için yeni konsol çıkarmak veya eskisinin 1.5 katı para vermek mantıklı mı?

PS5 Pro'daki 8K tamamen göz boyama sadece 8K video oynatabileceğiz diye düşünüyorum ki şu anda 8K TV kullanımıda video veya filmde çok az gereksiz.

PS5 Pro'dan çok Slim gerekli gibi hissediyorum.

4K 30 FPS oynatıyor genellikle. Pro muhtemelen 4K 60 FPS oynatacaktır.

Aynı fikirdeyim.

Sanki daha önce Pro modeli çıkmamış gibi, şaşırmanız anlamsız. Tabii ki çıkacak ve pazarlanacak. Ne var yani bunda?

PlayStation tarafına şaşırmadım gayet normal zaten böyle bir şey olacağını herkes biliyordur ancak Xbox tarafı şaşırttı bu nesil için yaklaşık 3 yılda 4 farklı model çıkarmak saçma

Geri
Yukarı