POCO X3 Pro aşırı ısınma ve şarjın hızlı bitmesi

deadshot_61

Femtopat
Daha fazla  
3 gün önce aldığım POCO X3 Pro telefonum aşırı derecede ısınıyor ve şarjı çok hızlı bitiyor. MIUI 13.0.3 sürümü yüklü. Bunun herhangi bir çözümü var mı? Olduğum yerin sıcaklığı 36 derece. Sizce normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
3 gün önce aldığım POCO X3 Pro telefonum aşırı derecede ısınıyor ve şarjı çok hızlı bitiyor. MIUI 13.0.3 sürümü yüklü. Bunun herhangi bir çözümü var mı? Olduğum yerin sıcaklığı 36 derece. Sizce normal mi?

Telefonun yükte kaç derece olduğuna bakın. Kendimde 6 aydır POCO X3 Pro kullanıyorum aşırı sıcak olduğu bir duruma gelmedi, Genshin Impact oyunun da bile 50-55 derece geziyordu. Geliştirici seçeneklerini açın ve Power monitör sekmesine girin orada frame Rate monitor Tools olacak start yapın. Ağır bir oyun açın ve sıcaklık değerlerini SS alıp buraya atın. Şarj konusunda MIUI 13.0 sürümüne geçtikten sonra aynı sorunu yaşamaya başladım, yama gelene kadar beklemekten başka çareniz yok.

Telefonun yükte kaç derece olduğuna bakın. Kendimde 6 aydır POCO X3 Pro kullanıyorum aşırı sıcak olduğu bir duruma gelmedi, Genshin Impact oyunun da bile 50-55 derece geziyordu. Geliştirici seçeneklerini açın ve Power monitör sekmesine girin orada frame Rate monitor Tools olacak start yapın. Ağır bir oyun açın ve sıcaklık değerlerini SS alıp buraya atın. Şarj konusunda MIUI 13.0 sürümüne geçtikten sonra aynı sorunu yaşamaya başladım, yama gelene kadar beklemekten başka çareniz yok.

Ağır bir oyun olduğunu söyleyemem ama 10dakikalık FIFA Mobile'den sonra böyle.
Sosyal medyada vs. gezerkende 45-46 civarlarında.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-06-06-16-30-11-415_com.ea.gp.fifamobile.jpg
    Screenshot_2022-06-06-16-30-11-415_com.ea.gp.fifamobile.jpg
    304,6 KB · Görüntüleme: 371

Sıcaklık konusunda benimkiyle aynı sayılır olduğumuz yerin sıcaklığına göre değişiyordur ama anormellik yok gibi duruyor. Elinize geçen sıcaklık hafiten yakarak elinizi acıtacak düzeydi mi? Kılıf kullanıp kullanmamanızın da etkisi olabilir. Telefonun içinde zaten bir sıvı soğutma mevcut diğer telefonlar gibi kolay kolay ısınacağını düşünmeyin. Shadowgun Legends oyunu telefonu zorlamak için birebir aklınızda şüphe kalmaması için 10-20 dk açık tutup sıcaklıkları atacağım.

Olduğum yerin sıcaklığı genellikle 40C civarlarında telefonun sıcaklığı elimi yakacak düzeyde de değil. Peki ya sizce telefonun sarjının hızlı bitmesi?

Olduğum yerin sıcaklığı genellikle 40C civarlarında telefonun sıcaklığı elimi yakacak düzeyde de değil. Peki ya sizce telefonun sarjının hızlı bitmesi?

Şarj konusunda MIUI 13.0 geçtiğimden beri çok hızlı bitiyor 2 günü rahat çıkardığım telefon artık 1 günü zor çıkarıyor. Bu aralar telefona neredeyse hiç bakmıyorum günde 2-3 saat anca bakıyorum ve şarjı 1.5 gün anca çıkarıyor. Eski halinde 5-6 saat civarı kullanıyordum yer yer oyunda oynuyordum ve 2.günün sonunda şarj %5-20 civarına dayanıyordu.

Şarj konusunda MIUI 13.0 geçtiğimden beri çok hızlı bitiyor 2 günü rahat çıkardığım telefon artık 1 günü zor çıkarıyor. Bu aralar telefona neredeyse hiç bakmıyorum günde 2-3 saat anca bakıyorum ve şarjı 1.5 gün anca çıkarıyor. Eski halinde 5-6 saat civarı kullanıyordum yer yer oyunda oynuyordum ve 2.günün sonunda şarj %5-20 civarına dayanıyordu.
Sizce bunu ilerideki güncellemelerde düzeltirler mi telefonu yeni aldım ve uzun bir süre kullanmak istiyorum.

Sizce bunu ilerideki güncellemelerde düzeltirler mi telefonu yeni aldım ve uzun bir süre kullanmak istiyorum.

Düzeltmek zorundalar desem yeridir, düzeltmezlerse çok müşteri kaybederler bunu kendileride biliyordur. Kendim de uzun süre kullanmak amacıyla aldım güncelleme ve performans konusunda uzun sürede üzeceğini düşünmüyorum. Şu anda yamayı beklemekten başka çareniz yok, sürüm düşürme var ama garanti dışı kalıyor.
Sosyal medyada vs. gezerkende 45-46 civarlarında.

20 dk testten sonra en fazla 54.9 ortalama ise 53-54 gördüm.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-06-06-16-58-33-936_com.madfingergames.legends.jpg
    Screenshot_2022-06-06-16-58-33-936_com.madfingergames.legends.jpg
    271,4 KB · Görüntüleme: 226
Son düzenleme:

Geri
Yukarı