Poco X3 Pro çok ağır hasarlı tahmini tamir ücreti ne kadar olur?

Hocam afedersiniz ama hem bu kadar telefonu parçalayıp hem de sıvı teması+bu kadar hasar vermek biraz değişik. Nasıl yaptınız hala anlam veremiyorum
Bu telefonların adamakıllı IPX sertifikaları yok zaten oradan sıvı teması, plastik çerçeve ile birleşen kılıfsız kullanım sonucu düşüşler ile de böyle oldu.

Ekran hafiften bi kendine geldi gibi ama hala daha ghost touching var.

Güncelleme 22.04.2024 01:21 :
Telefonun ekranındaki bozulmalar bir nevi düzelmişti. Ama ghost touching düzelmemişti. Telefonu açıp Instagram'da gezeyim dedim. Ghost touchingteki sorun hiç yokken bir anda çıkıyor ve genellikle belirli bir bölgede oluyordu. Olunca çok seri olduğu için tek yapabileceğim şey telefonu kapatıp beklemek idi. Ben aynı yere basmasını ana ekranda olunca hep aynı uygulamayı açıp o uygulamadaki aynı yere basmasından anlamıştım. Sonra geliştirici ayarlarından ilk başta işaretçi konumunu açtım. Artık ghost touching olunca tam olarak nereye bastığını görebiliyordum. 2-3 tane yere basıyordu. Bunu engellemenin yolunu o yerleri geçersiz kılmak olduğunu düşündüm. Sonra yine geliştirici ayarlarına girip kayan saati alıp işaretçi konumu ile görerekten oraya koydum. Ghost touching başlayınca kayan saate tıkladığı için uygulamayı çok etkilemiyordu. Bugün biraz öyle kullandım. İlk başta kayan saatin boyutu yetiyordu sonra bu noktalar dediğim gibi 2 hatta 3 olmaya başladı. Kayan saati her ghost touching başlayınca o yere hizalamam gerekiyordu. Bende erişilebilirliği açtım bir tanesin kurtarabildim orada. Ama yinede hep kayan saat engelliyemiyordu. Ekranın renkleri zaman geçtikte gidiyor, bildiğimiz ghosting olayı inanılmaz yerlere geliyordu. Hatta sanki eski oled ekranların uzun süre kullanımından sonraki yanıklara benziyordu. Instagram'in arayünü ekranı kapatıp açınca kilit ekranında çok rahatlıkla görebiliyordum o dereceydi. Zamanla geçiyordu. Sonra tekrar kademe kademe oluyordu. Ekrana spesifik renk ve renk geçişleri gelince ekrana anormal şeyler oluyordu. Böyle kullandım telefonu biraz. İşte demin açayım derken telefonun ekranı gelmedi. Dedim belki şarjı bitmiştir. Şarja taktım. Kendini yeniden başlatsın diye güç butonuna uzun bastım. Telefonda hiç tepki yoktu. Sonra sim kartı takıp arattım. Çağrıyı alıyordu. Telefon çalışıyordu, ama görüntü gelmiyordu. Açılırken ekran siyah oluyordu (ekrana ışık geliyordu 1 saniye sonra gidiyor). Çağrıyı yanıtlamaya çalışınca dokunmatiğin çalışmadığını fark ettim. İlk başından beri sim kart yuvasını çıkarmıştım ki sıvı buharlaşsın diye. (Arka kameradaki buhar geçti bu arada).

Son düzenleme:
Bu saatten sonra tamir olmasını beklemeyin hocam. Dünyalık mal. Elbet bozulacak yenisini almak en mantıklısı.
Yani evet öyle ama elimdekini cuzi bir fiyata çalışmasını sağlarsam gerek yok.
Bir bütçe söylerseniz telefon konusunda yardım edebiliriz.
Yani şimdi ben bir telefon alınca uzun seneler kullanmak istiyorum. O yüzden kaliteli bir şey düşünüyorum. Bir yandan da bir telefona o kadar para mı verilir diye düşünüyorum. İlk başta sadece ekran değişimi ile durumu kurtarmaya çalışacağım.

Bu telefonların adamakıllı IPX sertifikaları yok zaten oradan sıvı teması, plastik çerçeve ile birleşen kılıfsız kullanım sonucu düşüşler ile de böyle oldu.

Ekran hafiften bir kendine geldi gibi ama hala daha ghost touching var.

Güncelleme 22.04.2024 01:21:
Telefonun ekranındaki bozulmalar bir nevi düzelmişti. Ama ghost touching düzelmemişti. Telefonu açıp Instagram'da gezeyim dedim. Ghost touchingteki sorun hiç yokken bir anda çıkıyor ve genellikle belirli bir bölgede oluyordu. Olunca çok seri olduğu için tek yapabileceğim şey telefonu kapatıp beklemek idi. Ben aynı yere basmasını ana ekranda olunca hep aynı uygulamayı açıp o uygulamadaki aynı yere basmasından anlamıştım. Sonra geliştirici ayarlarından ilk başta işaretçi konumunu açtım. Artık ghost touching olunca tam olarak nereye bastığını görebiliyordum. 2-3 tane yere basıyordu. Bunu engellemenin yolunu o yerleri geçersiz kılmak olduğunu düşündüm. Sonra yine geliştirici ayarlarına girip kayan saati alıp işaretçi konumu ile görerekten oraya koydum. Ghost touching başlayınca kayan saate tıkladığı için uygulamayı çok etkilemiyordu. Bugün biraz öyle kullandım. İlk başta kayan saatin boyutu yetiyordu sonra bu noktalar dediğim gibi 2 hatta 3 olmaya başladı. Kayan saati her ghost touching başlayınca o yere hizalamam gerekiyordu. Bende erişilebilirliği açtım bir tanesin kurtarabildim orada. Ama yine de hep kayan saat engelliyemiyordu. Ekranın renkleri zaman geçtikte gidiyor, bildiğimiz ghosting olayı inanılmaz yerlere geliyordu. Hatta sanki eski OLED ekranların uzun süre kullanımından sonraki yanıklara benziyordu. Instagram'in arayünü ekranı kapatıp açınca kilit ekranında çok rahatlıkla görebiliyordum o dereceydi. Zamanla geçiyordu. Sonra tekrar kademe kademe oluyordu. Ekrana spesifik renk ve renk geçişleri gelince ekrana anormal şeyler oluyordu. Böyle kullandım telefonu biraz. İşte demin açayım derken telefonun ekranı gelmedi. Dedim belki şarjı bitmiştir. Şarja taktım. Kendini yeniden başlatsın diye güç butonuna uzun bastım. Telefonda hiç tepki yoktu. Sonra SIM kartı takıp arattım. Çağrıyı alıyordu. Telefon çalışıyordu, ama görüntü gelmiyordu. Açılırken ekran siyah oluyordu (ekrana ışık geliyordu 1 saniye sonra gidiyor). Çağrıyı yanıtlamaya çalışınca dokunmatiğin çalışmadığını fark ettim. İlk başından beri SIM kart yuvasını çıkarmıştım ki sıvı buharlaşsın diye. (Arka kameradaki buhar geçti bu arada).

Bu saatten sonra tamir olmasıni beklemeyin hocam. Dünyalik mal. Elbet bozulacak yenisini almak en mantıklısı. Bir bütçe söylerseniz telefon konusunda yardım edebiliriz

Yeni konular

Geri
Yukarı