Poco X6 Pro FCC’de Görüldü

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
POCO X6 Pro

Poco, önümüzdeki haftalarda düzenleyeceği etkinlikte X6 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şimdi ise “2311DRK48G” model numarasına sahip olan Poco X6 Pro modeli FCC’de görüldü ve bazı özellikleri ortaya çıktı. Cihazın özellikleri arasında başı 1.5K çözünürlüğe sahip 6.67 inçlik OLED bir ekran çekiyor. Bu ekrana 16 GB’a kadar LPDDR5X RAM ve 1 TB’a kadar UFS 4.0 depolama […]

Devamı: Poco X6 Pro FCC’de Görüldü
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

POCO X serisindeki bir cihaz ilk kez premium gozukuyor. 12-bit ekran, cozunurlugun 1080x2340 yerine 1220x2712 olmasi, 90W hizli sarj destegi, kutudan HyperOS cikmasi, Dimensity 8300 Ultra falan bunlar bayagi iyi ozellikler. Kamera paketi tabii ki giris seviyesi tutulmus, muhtemelen POCO F5'teki gibi OV64B koymuslardir ana kameraya.

POCO F5'ten ucuza cikarsa degerlendirilebilir.

HM2'den sonra ciddi downgrade bu arada.
POCO X özelinde bakarsak evet, HM2'ye göre downgrade. Ama genel POCO'ya göre bakarsak normal. Ama yine de şu var, POCO serisi cihaz alan birisi için HM2 ile OV64B'nin fark edeceğini sanmıyorum. Gerçi X5 Pro ne oyuncu telefonuydu ne overall telefondu, orası ayrı :D

POCO X özelinde bakarsak evet, HM2'ye göre downgrade. Ama genel POCO'ya göre bakarsak normal. Ama yine de şu var, POCO serisi cihaz alan birisi için HM2 ile OV64B'nin fark edeceğini sanmıyorum.
Dusuk isik harici kamerayla haşır neşir olmayan birinin farki gormesi mumkun degil. Kameraya onem veren de POCO almaz zaten. Xiaomi amiral gemilerinde de görüyoruz. IMX989 gibi bir sensorle Samsung ve Apple flagship'lerine boyun eğiyor. Yazılım her şeyin temelinde ama her türlü bir downgrade olduğu bir gerçek.
Gerçi X5 Pro ne oyuncu telefonuydu ne overall telefondu, orası ayrı :D
Xiaomi 12 Lite cihazının arka kamera paketi de dahil olmak üzere bir kopyası zaten. Bataryadan başka fark edilir farkları yok.

Redmi K70E modelini yeniden markalayarak X6 Pro olarak satışa sunmuşlar.
O zaman Poco F6 modelini SD 8 Gen 2, Poco F6 Pro modelini ise SD 8 Gen 3 ile görürüz.

Bir de Realme GT5 ve GT5 Pro görsek tam olur.

Xiaomi 12 Lite cihazının arka kamera paketi de dahil olmak üzere bir kopyası zaten. Bataryadan başka fark edilir farkları yok.
Xiaomi K70 serisinde pek kameraya dikkat etmiyor, iyi işlemciyi alıp cihaza montajlıyor ucuza satıyor.

Xiaomi K70 serisinde pek kameraya dikkat etmiyor, iyi işlemciyi alıp cihaza montajlıyor ucuza satıyor.
K serisini alan kamera için almiyordur zaten. Hiçbir POCO da kamera vadetmiyor ama X5 Pro HM2 ile bu konuda en iddialı sayılabilecek cihazdı.
X4 Pro'da A32'deki GW3, X3 Pro'da A34'teki IMX582 vardı.
F serisi OV64B40'dan ileri gidemedi.

Markalayıp sunma işini zaten sayısız kere yaptılar. Amiral gemilerinde selfie kamerayı daha yeni düzeltme yoluna girmiş bir firmadan bahsediyoruz. Çok da mantık aramamak lazım.

Markalayıp sunma işini zaten sayısız kere yaptılar. Amiral gemilerinde selfie kamerayı daha yeni düzeltme yoluna girmiş bir firmadan bahsediyoruz. Çok da mantık aramamak lazım.
Sadece arka kamera tasarımını beğenmiyorum çinlilerin, çok fiyakalı görünüyor.
Arka kapağın neredeyse yarısını kaplayan kamera lensi absürt kaçıyor benim için.

Sadece arka kamera tasarımını beğenmiyorum çinlilerin, çok fiyakalı görünüyor.
Arka kapağın neredeyse yarısını kaplayan kamera lensi absürt kaçıyor benim için.
Çinli olmanın birinci kuralını atliyorsun hocam.
images (5) (18).jpeg
images (5) (16).jpeg
images (5) (15).jpeg
images (5) (14).jpeg

Geri
Yukarı