Çözüldü Pop!_OS mağazada "E: dpkg kesintiye uğradı" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jack İşte

Hectopat
Makaleler
5
Yer
İstanbul, Esenyurt
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Bilgisayar: Asus GTX 1060 6 GB Dual White GPU, Intel i7 3770s CPU, Gigabyte 240 GB SSD, H61M-K motherboard, Corsair 550W PSU

Telefon: S7 Edge (Hero2_lte)
Meslek
Öğrenci
Sorun başlıktaki gibi, fotoğrafları aşağıda bıraktım. Terminalde söylediği gibi "dpkg --configure -a" komudunu çalıştırdım ancak superuser gerekiyor diyor, root mu atmam lazım şimdi bilgisayara 😀

@Linux Kaymak @Umut Nas @364809 @Nizel G hocalarım sizler Ubuntu kullanıyordunuz galiba, yardım etme şansınız var mı? Tekrar formatta /root ve /home mu oluşturmam lazım? Üşendiğimden otomatik kur demiştim. Kendisi sadece / oluşturmuş galiba.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü - 2023-11-12 10-54-35.png
    Ekran Görüntüsü - 2023-11-12 10-54-35.png
    21,1 KB · Görüntüleme: 28
  • Ekran Görüntüsü - 2023-11-12 10-55-08.png
    Ekran Görüntüsü - 2023-11-12 10-55-08.png
    18,6 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Çözüm
Tekrar formatta /root ve /home mu oluşturmam lazım? Üşendiğimden otomatik kur demiştim. Kendisi sadece / oluşturmuş galiba.

Sadece / oluştursa bile /home zaten onun altında otomatik oluşur. Ben Arch kullanıyorum ve Linux bilgim orta düzeyde. Aynı komutu sudo ile deneyebilir misin?
Tekrar formatta /root ve /home mu oluşturmam lazım? Üşendiğimden otomatik kur demiştim. Kendisi sadece / oluşturmuş galiba.

Sadece / oluştursa bile /home zaten onun altında otomatik oluşur. Ben Arch kullanıyorum ve Linux bilgim orta düzeyde. Aynı komutu sudo ile deneyebilir misin?

Çözüm
Hocam teşekkür ederim sorunu siz gelmeden 2 dakika önce çözdüm kusura bakmayın rahatsız ettiğim için. Sizin dediğinizi Google Forum'da görmüştüm o yüzden çözüm işaretleyeceğim.

Hata mesajlarını direkt paylaşıp 2 dakika sonra çözmek yerine önce kendiniz çözmeye çalışıp çözemezseniz de konuya denediklerinizi yazmanız daha verimli olur.
Hocam baya araştırdım da bulamadım Türkçe olarak, en sonunda "dpkg superuser package" yazarak buldum bir tanesini, kusura bakmayın.

Geri
Yukarı