Çözüldü Port açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

up to date

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD RYZEN 5 5600G
Anakart: GIGABYTE B450M-H AMD B450 2933MHz DDR4 Soket AM4 mATX
Bellek: KINGSTON FURY BEAST 16(8x2) GB DDR4 3200MHz
Disk: KINGSTON 120 GB + 480 GB SSD
Kasa/PSU: HIPER ZOE 3x120mm RAINBOW GAMING ATX Mid 500W
Evde nginx ile site kurmaya çalışıyorum fakat Zxhn H267A V1.0 modemimde port ayarlarını yapmama ve Gelişmiş Güvenlik Özellikli Windows Defender Güvenlik Duvarı'ndan Giden Kuralları'na 80 portunu eklememe rağmen portu sorguladığımda "Reason: Connection timed out" hatası alıyorum, ne yapmam gerekiyor?

Çözüm
Kendi bilgisayarımdan ve aynı modeme bağlı cihazlardan girdiğimde site açılıyor. Benim yapmak istediğim farklı IP'lerden de girebilmek.
Mesajımı okuyabilirsiniz, CGNAT havuzu içindeyken bunu yapamazsınız, dışarıdan port erişimi açamazsınız. Sadece aynı routera bağlı bilgisayarlardan lokal IP adresiniz ile girebilirsiniz. Ya internet servis sağlayıcınızdan CGNAT havuzundan çıkarmalarını talep edeceksiniz ki %99 yapmıyorlar ve statik IP satın almaya yönlendiriyorlar ya da Localtonet | Localhost to Internet tarzı bir servis kullanabilirsiniz.
Port Açma işinden önce 192.168.1.10 ile kendi bilgisayarınızdan deneyiniz. Durum ne oluyor öyle?
Kendi bilgisayarımdan ve aynı modeme bağlı cihazlardan girdiğimde site açılıyor. Benim yapmak istediğim farklı IP'lerden de girebilmek.

Mesajımı okuyabilirsiniz, CGNAT havuzu içindeyken bunu yapamazsınız, dışarıdan port erişimi açamazsınız. Sadece aynı routera bağlı bilgisayarlardan lokal IP adresiniz ile girebilirsiniz. Ya internet servis sağlayıcınızdan CGNAT havuzundan çıkarmalarını talep edeceksiniz ki %99 yapmıyorlar ve statik IP satın almaya yönlendiriyorlar ya da Localtonet | Localhost to Internet tarzı bir servis kullanabilirsiniz.

Çözüm
CGNAT havuzundasınız, internet sağlayıcınızdan statik IP satın almadan ya da CGNAT havuzundan çıkarılmadığınız sürece port açamazsınız.
CGNAT havuzundan nasıl çıkabilirim, satın almaktan başka bir çözümü yok mu?

Modem dışındaki ip ler ile girmek için. Modemden port açmanız yeterli. Yani sizin bilgisayarınıza yönlendireceksiniz.
Port açtıktan sonra ip adresinizi öğrenin modem içine girip. Browserdan ip yazınca bağlanır siteye.

CGNAT havuzundan nasıl çıkabilirim, satın almaktan başka bir çözümü yok mu?
Superonline kullanıyorsanız sitelerinden günde 10-20 tane "beni CGNAT havuzundan çıkarın" başlıklı ticketlar spamlarsanız çıkabilirsiniz, şahsen kendim bu yöntemle yaklaşık 8 günde çıkmıştım. İnsaflı bir çalışana denk gelirseniz çıkartabiliyorlar, diğer ticketların hepsi "statik ip satın almanız gerekiyor" olarak kapatılmıştı.

Statik ip aldım hala olmuyor hocam.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı