Power Boost güç kaynağı alınır mı?

SujeBurak06

Yoctopat
Daha fazla  
Sistemim;
Ryzen 5 5500.
Palit RTX3060 Ti.
8*2 DDR4 3000MHz.
B450M-H anakart.
500GB NVMe SSD.
Güç kaynağı Power Boost 500W.
Kasa olarak Power Boost P1900b.

Konu;
Güç kaynağından şüphem var akım korumalı priz kullanıyorum yüksek grafikli oyun oynuyorum fakat sistemine bir şey olacak diye korkuyorum sizce bu güç kaynağını değiştirmeli miyim öneriniz var mı?

Sistemim;
Ryzen 5 5500.
Palit RTX3060 Ti.
8*2 DDR4 3000MHz.
B450M-H anakart.
500GB NVMe SSD.
Güç kaynağı Power Boost 500W.
Kasa olarak Power Boost P1900b.

Konu;
Güç kaynağından şüphem var akım korumalı priz kullanıyorum yüksek grafikli oyun oynuyorum fakat sistemine bir şey olacak diye korkuyorum sizce bu güç kaynağını değiştirmeli miyim öneriniz var mı?
Paranı çöpe atman daha hayırlı olur en azından çöp temizlenir. Asla almamanızı öneririm o markayı.

Hayır. PSU işi aşırı sakat. Bende dandik bir marka kullanıyordum ne olacak diye, bir ara ders çalışırken C4 gibi patladı kendisi. 🙂 Neyse ki sistemin parçalarına zarar gelmedi ucuz atlattım, masraftan kaçınmayın bu konuda.

İşin açıkçası olur veya olmaz diyemem fakat malzeme kalitesinden dolayı bozulma ihtimali diğerlerine göre daha yüksek. O yüzden eğer imkanınız varsa değiştirmenizi tavsiye ederim, ha eğer yok diyorsanız da kullanmaya devam edebilirsiniz. Yıllarca Power Boost, Cyber, Hadron türevleri psu kullananlar var daha patlama olarak başlarına bir şey geldiğini görmedim en fazla PSU çalışmadı o kadar. :)

Donanımdan anlamıyorken farkında olmadan 1.5 yıl bu markaya benzer 600W bir PSU kullanmıştım. Game booster mi neydi galiba. Elektriğin dalgalandığı, ışıkların biraz sönüp normale döndüğü bir anda PC gitti. Sisteme zarar verdi diye çok korkmuştum ama farklı PSU deneyince sorunsuz açıldı sistem. Power boostu garantiye gönderme zahmetinde bile bulunmadım direk çöpü boyladı. Sistemini seviyorsan en kısa sürede değiştir.

Yeni konular

Geri
Yukarı