PowerColor white hellhound 6700XT için PSU önerisi

İşlemcin nedir ?

O ekran kartına İntel'in en çok elektrik sömüren işlemcileriyle çalışsa bile 650w yeterli olur demiş AMD. Ekran kartının önerilen PSU'ları genelde maksimum şartlar hesap edilip yapılıyor.

1000 wat çok gereksiz bir harcama olur diye düşünüyorum, düzgün bir 850 ile uzun yıllar psu derdiniz olmaz diye düşünüyorum.

750W 80+Gold fazlasıyla işini görecektir. Üstüne girişmene gerek yok. Yarın ekran kartı değiştirsen bile çok çok üst düzey ekran kartı almadığın sürece 750W üstüne çıkmana gerek yok.

İşlemcin nedir ?

O ekran kartına İntel'in en çok elektrik sömüren işlemcileriyle çalışsa bile 650w yeterli olur demiş AMD. Ekran kartının önerilen PSU'ları genelde maksimum şartlar hesap edilip yapılıyor.
AMD Ryzen 5 5600 var ama Ryzen 7 5800x3d ye yükseltmeyi planlıyorum
1000 wat çok gereksiz bir harcama olur diye düşünüyorum, düzgün bir 850 ile uzun yıllar psu derdiniz olmaz diye düşünüyorum.
1000W gereksiz 4090 takmıyoruz sonuçta en az 750 watt Gold sertifikalı PSU alın yeterli.
Herşeyden tam performans almak istiyorum da

Birde 850w psu ne onerebilirsiniz
Anakart: MSI B550 A Pro
Powercolor Rx6700 xt

Son düzenleme:
AMD Ryzen 5 5600 var ama Ryzen 7 5800x3d ye yükseltmeyi planlıyorum

Herşeyden tam performans almak istiyorum da

Birde 850w psu ne onerebilirsiniz
Anakart: MSI B550 A Pro
Powercolor Rx6700 xt
PSU size extra güç sağlamayacak 850 veya 750 size fazlasıyla yetecektir, burada önemli olan düzgün bir markadan düzgün kompanantlere sahip bir psu almak.

Geri
Yukarı