Programlama dilinde nasıl profesyonelleşilir?

Mesela Python dilinde nasıl ileri düzeyde bilgi sahibi olabilirim ve tüm dili baştan sona öğrenebilirim? Bunun için kullanmam gereken kaynaklar nelerdir?
Ezbere bir şey öğrenmek yerine bir proje fikri bul ve yapmaya başla. Proje için ihtiyacın olan şeyleri arat ve öğren. Bu gelişmenin en iyi ve hızlı yolu. Sürekli proje üret ve ihtiyacın olanı öğren. Ek olarak direkt her şeyi öğrenmeye çalışma dediğim gibi proje için ihtiyacın olanları. Böyle böyle çoğu şeyi kavrarsın.
Bundan önce temel Python öğren tabiiki.

Mesela Python dilinde nasıl ileri düzeyde bilgi sahibi olabilirim ve tüm dili baştan sona öğrenebilirim? Bunun için kullanmam gereken kaynaklar nelerdir?
Programlama dillerinde profesyonel olmanın bana göre tek yolu, kafanda hayalini kurduğun proje. Bu projeyi oluşturmada atacağın her adımda izlediğin videolarda ve internet sitelerinde, hangi kodlar tam olarak ne işe yarar diye yola çıkmalısın. Ne kadar proje tamamlarsan o kadar profesyonel olursun.

Programlama dillerinde profesyonel olmanın bana göre tek yolu, kafanda hayalini kurduğun proje. Bu projeyi oluşturmada atacağın her adımda izlediğin videolarda ve internet sitelerinde, hangi kodlar tam olarak ne işe yarar diye yola çıkmalısın. Ne kadar proje tamamlarsan o kadar profesyonel olursun.

Evet haklısın mesela Python'u özellikle yapay zeka üzerinde çalışmak için öğrenmek istiyorum dilin temellerini ve algoritmasını kavradıktan sonra yapay zeka alanında küçük çaplı bir proje ile kendimi geliştirebilirim sanırım dil yönünden.

Herkes güzel şiir okur ama şair olamaz. Diyerekten şöyle diyeyim yapılmış projeleri kurcala kendin projeler yaz. İzleyip ezbere yapmaktan çok düşe kalka professional oluyorsun. Acı çekmeden of demeden zirve gözükmüyor ne yazıkki. İstatistik yatkın olmanda gerek ..sklearn ve statsmodel makine öğrenme için.. düzenlemek için numpy pandas seaborn.. deri öğrenmede var zoho ve tensorflow gibi .. benim dediklerim makine öğrenmesi ikisi farklı şeyler .. Python oop olarak yapabildiğini düşünerekten söyledim .. hiçbirlerim bilmiyorsan önce saf Python öğren

Herkes güzel şiir okur ama şair olamaz. Diyerekten şöyle diyeyim yapılmış projeleri kurcala kendin projeler yaz. İzleyip ezbere yapmaktan çok düşe kalka Professional oluyorsun. Acı çekmeden of demeden zirve gözükmüyor ne yazık ki. İstatistik yatkın olmanda gerek. Sklearn ve statsmodel makine öğrenme için. Düzenlemek için numpy pandas seaborn. Deri öğrenmede var zoho ve TensorFlow gibi. Benim dediklerim makine öğrenmesi ikisi farklı şeyler. Python OOP olarak yapabildiğini düşünerekten söyledim. Hiçbirlerim bilmiyorsan önce saf Python öğren.

Eyvallah.

Öyle bi demişim kı sanki videolara savaş açar gibi..Videodan öğrenirsin..Proje Karıştıra karıştıra yaza yaza pro olursun.. Bu niye burdan giriyor bu neden böyle şöyle olsa nasıl olur gibisinden.. Dediklerimin hepsi modül bu arada mesela onlarıda öğrendikten sonra kı videolardan girer kafa genelde.. Sonra işte kurcalaya kurcalaya kaggle vardır mesela site olarak google elinde .. stack overflow var her türlü hata için.. Kitap olarak bişey diyemiyorum

Öyle bir demişim kı sanki videolara savaş açar gibi. Videodan öğrenirsin. Proje karıştıra karıştıra yaza yaza Pro olursun. Bu niye buradan giriyor bu neden böyle şöyle olsa nasıl olur gibisinden. Dediklerimin hepsi modül bu arada mesela onları da öğrendikten sonra kı videolardan girer kafa genelde. Sonra işte kurcalaya kurcalaya kaggle vardır mesela site olarak Google elinde. Stack overflow var her türlü hata için. Kitap olarak bir şey diyemiyorum.

Reis önceden bir Udemy kursu almıştım temel birkaç şey öğrenmek için sence izleyeyim mi yoksa zaman kaybı mı? Linkini de bırakayım hatta.

Geri
Yukarı