Çözüldü PS3 PSN'ye giriş yaparken "Bir hata oluştu (80010519)" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Niko BelIic

Hectopat
Makaleler
1
Yaklaşık 2 aydır sorunsuz bir şekilde kullandığım PS3'te bugün PSN'ye giriş yapmaya çalışırken "Bir hata oluştu (80010519)" hatasını alıyorum. Normalde bu tür bir sorun yoktu hata bugün ortaya çıktı. "Şifrenizi mi unuttunuz?" Bölümüne girmeye çalıştığımda da yine hata kodu veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sony, büyük ihtimalle PS3 PSN'in fişini çekti.

Zaten oyun alman için hesaba para yatırıp öyle alman gerekiyordur. Bu problemin yaşanması, Sony'nin PSN sunucularını kapatması anlamına geliyor.
Benim konsolun cmos pili bitmiş büyük ihtimalle ondan dolayı böyle oluyor çözümünü de bulamadım.

PSN konusunda da, PS3'te PSN'in bu kadar erken kapatılması çok zor bir ihtimal ve illa Sony tarafından haber verilirdi. Tak diye kapatılma ihtimali zor.

Eğer benim dışında elinde PS3 olan arkadaşlar varsa kendi konsolunda deneyip PSN konusuna açıklık getirir diye düşünüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Cmos pilinden anlayan arkadaşlar varsa, bende de durum bu videodaki gibi. Konuyu açtıktan sonra oyuna gireyim dedim aynı videodaki gibi saat uyarısı alıyorum ve oyunlar da açılmıyor. Videodaki kişi "tarih ve saati internet üzerinden ayarla" seçeneğine bastıktan sonra sorunu düzeliyor fakat ben aynısını deneyince "tarih ve saati internet üzerinden alamadık" tarzında bir uyarı verdi. Ayrıca konsolu bugün ilk açtığımda dün kapattığım saatteydi, manuel olarak değiştirsem de işe yaramadı.

Güncelleme:

Konsolu kapatıp açınca düzeldi. PSN sunucuları kapanması da hurafeymiş giriş yaptım oynuyorum şuanda.

Geri
Yukarı