PS4 hala alınır mı?

icasilverballers

Hectopat
Yer
İstanbul
Bilgisayardan cidden çok sıkıldım. Sadece MOBA oyunu oynuyorum. Canım hikayeli oyunlar oynamak istiyor. Outlast 2, God of War, Spider-Man gibi. Kenarda köşede 10.000 TL gibi bir birikmişim var ve PS4 almayı düşünüyorum. Bu fiyatın biraz üstüne Xbox Series S var ama daha önce hiç Xbox kullanmadım. Aralarında ciddi bir performans farkı var mı bilmiyorum. Sizce PS4 halen alınır mı?

Bu arada Nintendo gibi diğer konsolumsu ürün önerilerine açığım.

Şimdi benim güzel dostum, Series S PS4'ten daha güçlü ve güncel bir konsoldur bu sebepten haliyle daha iyi performans veriyor fakat oyun konsolları bilgisayar gibi değillerdir, hepsinde farklı 1. parti oyunlar vardır. İşte bu sebepten ötürü bir oyun konsolunda performans ikinci etapta olur öncelik her zaman oynayacağınız oyunlardır. Devreye hikâyeli oyun girdiği vakit PS4 direkt çok daha mantıklı bir hâle geliyor. God Of War, Spiderman, The Last Of Us, Uncharted gibi birçok kaliteli hikâyeli oyun serisini sadece PS4'te oynayabilirsiniz, Nintendo veya Xbox'ta bu oyunlar yok. Bütçenizi de göz önüne alınca anlattıklarım dolayısıyla PS4 ailesinden bir seçim yapmanız gerekiyor. 9-10 bin TL bütçe ile rahatlıkla PS4 Pro bulursunuz diye düşünüyorum. Evet, belki kutusunun üzerinde yazan 4K gaming hedefini başaramıyor fakat düz PS4'e kıyasla sunduğu çözünürlük değerleri düz PS4 ile arasındaki 2-3 bin liralık fiyat farkına değer. PS4 Pro, son çıkan PS özel oyunlarını 1440-1600p aralıklarında oynatırken kendisine ilk çıkanları 1800-2160p aralıklarında oynatıyordu. 7200 serisinden almaya özen gösterin en sorunsuz seridir. Bunun dışında eğer korsan oynamak isterseniz yazılım olarak kırık (modlu) bir PS4 alabilirsiniz.

Bilgisayardan cidden çok sıkıldım. Sadece MOBA oyunu oynuyorum. Canım hikayeli oyunlar oynamak istiyor. Outlast 2, God of War, Spider-Man gibi. Kenarda köşede 10.000 TL gibi bir birikmişim var ve PS4 almayı düşünüyorum. Bu fiyatın biraz üstüne Xbox Series S var ama daha önce hiç Xbox kullanmadım. Aralarında ciddi bir performans farkı var mı bilmiyorum. Sizce PS4 halen alınır mı?

Bu arada Nintendo gibi diğer konsolumsu ürün önerilerine açığım.

Dediğin God of War, Spider-Man tarzı oyunlar Sony özel oyunları ve bunları oynaman için PlayStation şart. Eğer ki oynamak istediğin özel oyunlar 5-10 tane ise ve daha sonra konsolda 3. parti her platformda olan oyunları oynayacaksan ilk başta bir PS4 kiralayarak o istediğin oyunları oynayıp daha sonra ana konsol olarak kendine Series S almanı öneririm. Soruna gelecek olursam evet Series S ile eski nesil arasında ciddi performans farkı var. Buna SSD ile çok hızlı yükleme sürelerinden tut da 60FPS hikayeli oyun deneyimi sunması, 120FPS rekabetçi oyun deneyimi sunmasına kadar her şeyde Series S alıyor. Ayrıca bahsettiğimiz PS4 ve yalandan Pro'su artık güncel oyun desteğini kaybetti destek çekildi yani onlara. O yüzden de Series S 5 adım önde direkt.
Eğer oynayacağın oyunlar neredeyse tüm özel Sony oyunlarıysa bir PS4 Slim alın derim. Pro ile fark yakınsa düşünebilirsiniz ama PS4 Pro'nun çok da bir olayı yok. PS4 Slim daha sessiz bir konsol ayrıca.

Şimdi benim güzel dostum, Series S PS4'ten daha güçlü ve güncel bir konsoldur bu sebepten haliyle daha iyi performans veriyor fakat oyun konsolları bilgisayar gibi değillerdir, hepsinde farklı 1. parti oyunlar vardır. İşte bu sebepten ötürü bir oyun konsolunda performans ikinci etapta olur öncelik her zaman oynayacağınız oyunlardır. Devreye hikâyeli oyun girdiği vakit PS4 direkt çok daha mantıklı bir hâle geliyor. God of War, Spider-Man, The Last of Us, Uncharted gibi birçok kaliteli hikâyeli oyun serisini sadece PS4'te oynayabilirsiniz, Nintendo veya Xbox'ta bu oyunlar yok. Bütçenizi de göz önüne alınca anlattıklarım dolayısıyla PS4 ailesinden bir seçim yapmanız gerekiyor. 9-10 bin TL bütçe ile rahatlıkla PS4 Pro bulursunuz diye düşünüyorum. Evet, belki kutusunun üzerinde yazan 4K Gaming hedefini başaramıyor fakat düz PS4'e kıyasla sunduğu çözünürlük değerleri düz PS4 ile arasındaki 2-3 bin liralık fiyat farkına değer. PS4 Pro, son çıkan PS özel oyunlarını 1440-1600p aralıklarında oynatırken kendisine ilk çıkanları 1800-2160p aralıklarında oynatıyordu. 7200 serisinden almaya özen gösterin en sorunsuz seridir. Bunun dışında eğer korsan oynamak isterseniz yazılım olarak kırık (modlu) bir PS4 alabilirsiniz.

Hocam PS4 Pro tam olarak 2 katı fiyatta. O paraya PS5 alınıyor zaten :D
Xbox'taki hikayeli oyunlar fena değilmiş. Evde 75 inç televizyon var ama peder sürekli haber izlediği için evdeki kimse faydalanamıyor. Yani sadece gece 2-5 arası oynayabilirim. Bunu da göz önünde bulundurunca Nintendo mantıklı gelmeye başladı. Taşınabilir olması çok güzel ama performans olarak MediaMarkt'ta denediğimde Fortnite oyununda aşırı kötüydü. Şu an Series S ile Nintendo Switch OLED arasında gidip geliyorum.

Hocam PS4 Pro tam olarak 2 katı fiyatta. O paraya PS5 alınıyor zaten :D
Xbox'taki hikayeli oyunlar fena değilmiş. Evde 75 inç televizyon var ama peder sürekli haber izlediği için evdeki kimse faydalanamıyor. Yani sadece gece 2-5 arası oynayabilirim. Bunu da göz önünde bulundurunca Nintendo mantıklı gelmeye başladı. Taşınabilir olması çok güzel ama performans olarak MediaMarkt'ta denediğimde Fortnite oyununda aşırı kötüydü. Şu an Series S ile Nintendo Switch OLED arasında gidip geliyorum.
İlk başta God Of War, Spiderman dediniz şimdi biraz daha farklı şeyler söylüyorsunuz. Eğer Fortnite gibi oyunlar oynayacaksınız Xbox Series S alın zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı