Oyun PS5 FIFA menüsünde 30 FPS veriyor

FC 24 maçtayken kasma sorunu çok ağır maalesef sorunu çözen var mı ? Her şeyi satma durumuna geldim. Vrr Sony 2.1 HDMI ile deniyorum ama ordada çok hızlı akıyor. FPS sorunu veya ne sorunu bu 40ms ping olmasına rağmen

FC 24 maçtayken kasma sorunu çok ağır maalesef sorunu çözen var mı ? Her şeyi satma durumuna geldim. Vrr Sony 2.1 HDMI ile deniyorum ama ordada çok hızlı akıyor. FPS sorunu veya ne sorunu bu 40ms ping olmasına rağmen
Sorunu çözebildiniz mi acaba? PC’de oyun çok akıcı ama PS5’te öyle değil. Yayınını izlediğim yayıncılarda ise hem menü hem oyun çok akıcı. 34-40 arası ping alıyorum sanırım sorun farklı. PS5 içinden çıkan HDMI’dan daha farklı bir kablo mu kullanmak gerekiyor?

Sorunu çözebildiniz mi acaba? PC’de oyun çok akıcı ama PS5’te öyle değil. Yayınını izlediğim yayıncılarda ise hem menü hem oyun çok akıcı. 34-40 arası ping alıyorum sanırım sorun farklı. PS5 içinden çıkan HDMI’dan daha farklı bir kablo mu kullanmak gerekiyor?
Bu bir sorun değil kardeşim, bazı oyunlarına menülerinde PS5 30 FPS çalışıyor çünkü bu şekilde dizayn ediliyor, kasti yapılan bir şey. BF 2042 de bile menüde 30 FPS ama oyun 60 FPS çalışıyor.

Sorunu çözemedim ping 34 ama Tv Sony 120hz HDMI 2.1 kablo 1000mbit net var ama kasma gibi bir sorun acaba HDMI 2.0b gibi bir hdmi alıp 60hz sabitlesek mi? Vrr açık oynuyorum yayın yapan oyuncularda oyun akıyor yardım lütfen?

Sorunu çözemedim ping 34 ama Tv Sony 120hz HDMI 2.1 kablo 1000mbit net var ama kasma gibi bir sorun acaba HDMI 2.0b gibi bir hdmi alıp 60hz sabitlesek mi? Vrr açık oynuyorum yayın yapan oyuncularda oyun akıyor yardım lütfen?
Valla ben de çözemedim. Yayın yapanlarda oyun PC gibi akıcı gözüküyor ama benim PS5’te öyle değil:) PC ile aynı monitörde oynadığımda ise oyun muhteşem akıcı

Anladığım kadarıyla yayıncılar capture card falan kullanıyor. Bende anlamadım çok ama onlarda nasıl 60 FPS veriyor?
Bende de PS5’te 60 fps veriyor yani en azından monitörün fps göstergesi sabit 60’ta kalıyor ancak yayıncılarda izlediğim akıcılığın zerresi olmuyor. PC’de oynadığımda da çok daha akıcı. Belki monitörden, kablodan ya da monitör ayarlarından kaynaklıdır bilemiyorum

Modemde QOS özelliği var ise oradan download veya upload ayarlarını değiştirilip Bufferbloat dengesi oluşturulabilir. Bu sayede online oyunlarda ping azalıp akıcılık daha fazla geçerli olmaktadır.

Geri
Yukarı