PS5 vs iPhone 11

Aslında PS5 istememın bır baska sebebı de baska yerlere kolayca goturebılmek arkadaslarla vb oynamak bir FIFA atmak eglencelı olabılır mesela yazınmin 1 ayı dışarıda olacağım zaten okul donemı derslerden vakıt kalmıyor.

M22 90 Hz her konuda işimi görüyor oyun oynamıyorum zaten telefonu sadece sosyal medya ve ıletısım ıcın kullanıyorum baska bır şey kamerayla işim yok zaten yok bu yaz oyunun dıbıne vurmak ıstıyorum o yuzden PS5 daha mantıklı gelıyor.

Oyun için M22 o kadar kötü değil, en azından PUBG'de 60FPS gösterir diye düşünüyorum.
PS5 mantıklı olabilir ama fiyatları çok uçuk. Belki ikinci elde daha ucuza alabilirsiniz.

Arkadaşlar toplam 60k bütçem var. Bırkac haftaya 40 kya sıstem alacagım. Ve bunun ustune PS5'ya da iPhone 11 almak ıstıyorum. Aslında idare eder bır telefonum var orta segmentte işin gösteriş kısmına kaçmak istiyorum biraz. PlayStation'u da sırf ozel oyunlar ıcın almak ıstıyorum sızce almaya deger mı ve hangısını alayım?

PlayStation özel oyunları PC'ye gelmeye başladı. Ayrıca konsollar çok iyi durumda da değiller. PS5 için ayıracağım paraya telefon almak veya alacağım sistemi güçlendirmek için harcamayı tercih ederdim ben. Ayrıca iPhone 11 gibi eski bir iOS cihaz almak yerine güncel bir Android cihaz almak daha makul olur. Eğer üniversite öğrencisiysen Samsung'un öğrenci indirimi programı falan var. Oradan S23 falan alabilirsin.

PS5'i taşınabilir konsol olması için almak pek mantıklı değil. PS5 Slim'e verecek 30.000TL paranız yoksa düz PS5 almanız gerekir ve düz PS5, ağır ve büyük bir konsol. Taşınabilir konsol namına Steam Deck(Böylece PC için aldığın oyunları da oynayabilirsin, ayrı oyun alma derdin olmaz) veya Nintendo Switch daha mantıklı.
bana sıkıntı çıkarmaz taşıma konusunda aslında demek ıstedıgım sey burada pcyı bı yere tasıyamama

@egeege15 illaha masaüstü almak zorunda değilsin. Eğer bu kadar çok seyahat eden, cihazlarını bir yerden bir yere taşımaya ihtiyaç duyan biriysen laptopta alabilirsin. Ha ben illaha masaüstü alacağım diyorsan ne PS5, 40.000TL'lik bilgisayarın yanında alınmaya değer ne de Iphone 11 günümüzde alınmaya değer.

Ayrıca konsollar çok iyi durumda da değiller.
Neden ki? PS3 3'den sonra çıkan tüm modelleri deneyimlemiş birisiyim, PS 5'in iyi durumda olmamasının sebebi nedir? PC'ye göre PS Store'da genellikle oyunlar daha ucuz üstelik. Series X desen bir PC'den farksız, geriye dönük özelliği ile tüm Xbox oyunlarını oynayabiliyorsun.

iPhone 11 kesinlikle alınmamalı bende var şuan ama bende alalı 2.5 yıl oldu ısınma olayı çok fazla ara sıra donmalara bile sebep oluyor.

@egeege15 illaha masaüstü almak zorunda değilsin. Eğer bu kadar çok seyahat eden, cihazlarını bir yerden bir yere taşımaya ihtiyaç duyan biriysen laptopta alabilirsin. Ha ben illaha masaüstü alacağım diyorsan ne PS5, 40.000TL'lik bilgisayarın yanında alınmaya değer ne de Iphone 11 günümüzde al

@egeege15 illaha masaüstü almak zorunda değilsin. Eğer bu kadar çok seyahat eden, cihazlarını bir yerden bir yere taşımaya ihtiyaç duyan biriysen laptopta alabilirsin. Ha ben illaha masaüstü alacağım diyorsan ne PS5, 40.000TL'lik bilgisayarın yanında alınmaya değer ne de Iphone 11 günümüzde alınmaya do kadar
o kadar paraya degecegını dusunmuyorum küçük ekran vs(bana göre almamak için gerekli bi neden ) ve ps5 ınde hıssının farklı oldugunu dusunuyorum dualsense vb

Neden ki? PS3 3'ten sonra çıkan tüm modelleri deneyimlemiş birisiyim, PS 5'in iyi durumda olmamasının sebebi nedir? PC'ye göre PS Store'da genellikle oyunlar daha ucuz üstelik. Series X desen bir PC'den farksız, geriye dönük özelliği ile tüm Xbox oyunlarını oynayabiliyorsun.

Eski nesillere kıyasla bu nesilde PC ve konsol arasındaki güç farkı ciddi şekilde arttı. Ayrıca eski konsolların çıkış dönemi gibi güzel oyunların çıktığı bir süreç de yaşanmadı gözlemlediğim kadarıyla. PC tarafının aradaki farkı ciddi şekilde açmasıyla konsol tarafının etkileyiciliği en azından benim nezlimde öldü. Özellikle Türkiye'de Game Pass gibi sistemlerle daha ucuza gelmesi ve PS oyunlarının da eninde sonunda PC'ye çıkmasıyla bence konsol almanın bir anlamı kalmadı.

Series tarafıysa canlı bomba gibi resmen. Series S'in teknik olarak yetersizliği ve Xbox'ın Series X'e çıkacaksan Series S'e de aynı şekilde çıkacaksın şartı oyun geliştiricilerin zorlayan bir şey. Yakın zamanda en bariz örneğini Baldur's Gate 3'te de gördük. Bu nesildeki konsollar umarım yanılırım ama oyunların teknik gelişimine biraz ket vuracak gibi duruyor.

Eski nesillere kıyasla bu nesilde PC ve konsol arasındaki güç farkı ciddi şekilde arttı. Ayrıca eski konsolların çıkış dönemi gibi güzel oyunların çıktığı bir süreç de yaşanmadı gözlemlediğim kadarıyla. PC tarafının aradaki farkı ciddi şekilde açmasıyla konsol tarafının etkileyiciliği en azından benim nezlimde öldü. Özellikle Türkiye'de Game Pass gibi sistemlerle daha ucuza gelmesi ve PS oyunlarının da eninde sonunda PC'ye çıkmasıyla bence konsol almanın bir anlamı kalmadı.

Series tarafıysa canlı bomba gibi resmen. Series S'in teknik olarak yetersizliği ve Xbox'ın Series X'e çıkacaksan Series S'e de aynı şekilde çıkacaksın şartı oyun geliştiricilerin zorlayan bir şey. Yakın zamanda en bariz örneğini Baldur's Gate 3'te de gördük. Bu nesildeki konsollar umarım yanılırım ama oyunların teknik gelişimine biraz ket vuracak gibi duruyor.

Ayrıca önceden konsollar ucuz ürünlerdi. Günümüzde ise özellikle Türkiye'de bu durum böyle değil. Konsol alacağın paraya rahatlıkla bir PC toplayabiliyorsun. Hem oyun hem de gündelik işlerini halledebiliyorsun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı