Psikiyatrik muayene tanısı astsubay veya polis memuru olmaya engel mi?

Türk_ Özü

Decapat
Daha fazla  
Hepinize merhaba reisler. Hayati bir konuyu sizinle paylaşmak yardım almak sizlere danışmak amacım. 4 yaşında benim annem babam boşandı babam psikolojik rahatsızdı annem ise babamla olan çatışmasını yaşadıklarının acısını bir güzel benden çıkarmış.

Tek çocuğum, kimseden öyle destek görmediğimiz gibi zaten yani ana babadan da fayda görmedik. Bu şekilde annem kafasında kurarak yanlış anlaşılmasın. (babası gibi kafasıyla 10 yaşından itibaren.) 2015 yılından başlayarak belirli aralıklarla psikiyatriye götürmüş tanı var. Yani hiçbir sorunum olmadığı gibi bir de sanki varmış gibi resmiyete işlenmiş doktorlar annemi dinledi bir de kaale alınmadım. Yani gördüğümüz muamele de ayrı bir konu. Ayrıca midem bulanıyordu o dönem yani yaşadıklarımdan üzüntüden her insanın olabilir annemde bunu fırsata çevirip psikiyatriye götürmüş beni de hep seni mideden götürüyorum diye yanılttı yani mideden götürüyor fakat psikiyatriye götürüyor bir de bilgisiz biraz ben zaten tanı konulduğunu veya ilaç yazıldığını bilmiyordum. 16-17 yaşında normal olarak sonradan e-nabıza bakınca öğrendim. Hayalim kara harp okuluydu bu yıl ona hazırlanmaktı amacım fakat bunu öğrenince sivilden devam ettim üniversite 1. sınıfım şu an bitirdikten sonra tabii o yaşa kadar neler olur bilemeyiz. 2027-2028 yılında mezun olacağımızı varsayarsak POMEM'e girişte engel teşkil eder mi? Yani hayatımı bitirmiş şu an 3 aydır çözüm arıyorum buna. Bazı yerlerde son 3 veya 4 yıla bakıldığı söyleniyor ama kesin bilgi çok önemli şu aşamada. Ne yapılmalı ne izlenmeli cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı