Psikolojik hastalığım düzelmeye başladı!

Makaleler
45
Merhaba,

Bugün doktorla konuştum. İlaçlar artık rayına oturmuş. 3 aydan 3 aya gidip geleceğim bundan sonra. Önceleri sık giderdim fakat bundan sonra öyle bir şey olmayacak. Sevincini paylaşmak istedim.

Birkaç olay var ve size sormak istiyorum. Doktora çok gittiğim için sürekli doktorla konuşmak isteme alışkanlığı olmuş. Bunu kendim yenmem gerekiyor.

Mesela bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum dedim ancak bu hastalık boyunca olmadı. Bundan sonra da okuma isteğim kalmadı. Yaşım 23. Neyse, bilgisayar mühendisi hocaları ile tanıştım birkaç tanesiyle. ODTÜ ve İTÜ'den kişiler var. Bu da bir alışkanlık oldu bende. Sağ olsunlar sürekli bana yardımcı oluyorlar.

Ancak PC ile ilgili az bir sorum oluyor genelde. Geri kalan her zaman havadan sudan konuşuyoruz. Bu da bir alışkanlık gibi bir şey oldu. Bunları yapmamak için yöntem izlemeliyim?

Son olarak kendi kararlarımı ne olursa olsun başkasının sözünü dinlemeden yapsam nasıl olur? Tabii sıkıştığımda aile büyüklerinden yardım alırım.

Merhaba,

Bugün doktorla konuştum. İlaçlar artık rayına oturmuş. 3 aydan 3 aya gidip geleceğim bundan sonra. Önceleri sık giderdim fakat bundan sonra öyle bir şey olmayacak. Sevincini paylaşmak istedim.

Birkaç olay var ve size sormak istiyorum. Doktora çok gittiğim için sürekli doktorla konuşmak isteme alışkanlığı olmuş. Bunu kendim yenmem gerekiyor.

Mesela bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum dedim ancak bu hastalık boyunca olmadı. Bundan sonra da okuma isteğim kalmadı. Yaşım 23. neyse, bilgisayar mühendisi hocaları ile tanıştım birkaç tanesiyle. ODTÜ ve İTÜ'den kişiler var. Bu da bir alışkanlık oldu bende. Sağ olsunlar sürekli bana yardımcı oluyorlar.

Ancak PC ile ilgili az bir sorum oluyor genelde. Geri kalan her zaman havadan sudan konuşuyoruz. Bu da bir alışkanlık gibi bir şey oldu. Bunları yapmamak için yöntem izlemeliyim?

Son olarak kendi kararlarımı ne olursa olsun başkasının sözünü dinlemeden yapsam nasıl olur? Tabii sıkıştığımda aile büyüklerinden yardım alırım.

Öncelikle tebrik ederim ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bana kalırsa insanın kendi psikolojik hastalığıyla baş etmesinin en iyi yolu destek almaktır o yüzden kararlarını insanların dediğine göre uygulamasanda danışarak hiçbir şey kaybetmezsin diye düşünüyorum. Bilgisayar mühendisliği benim de çocukluktan hayalimdir ancak nasip değilmiş. Bence hayatına yeni insanlar alarak doktorla konuşma ihtiyacını giderebilirsin, çünkü bazı insanlar doktordan öte ilaç gibi geliyor insana, en önemlisi kendini iyi hissetmen psikolojik hastalığı olan arkadaşlarım ilaç kullansa bile çok uzun yıllar kullanıyor yani bağımlısı gibi bir şey oluyor ancak kendini tedavi etmenin yolu kendini iyi hissetmen. Eğer ki mühendislikten vazgeçersen tavsiyem şu yönde olur: Hobiler edinip spora başlamak gibi şeyler kafanı başka şeyleri yorarak kafana takmayarak bile kurtulabilirsin diye düşünüyorum hastalıktan.

Yeni konular

Geri
Yukarı