Psikopat sapıktan bir kızı korumak

bariiscann

Decapat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle, bugün kuzenimle otururken bana bir konuyu açtı kendisi kız ve peşinde bir sapık var ve bu sapıklığı geçip psikopatlığa girmiş derecesinde artık. Bir yılı aşkın süredir bulunduğu ilden onu birden fazla fake Instagram hesabından DM'e tutuyor kızın kim olduğunu biliyor fakat kendisi hakkında asla bir bilgi paylaşmıyor. Bir gün kendisini bulabilmek adına para atmasını istemiş fakat adam o kadar akıllı ki kendi hesabından değil ATM'den para transferi gerçekleştiriyor takip edilmemek için. Birden fazla kez farklı iller söyletilip oralara dahi gitmiş bunları canlı anlık olarak fotoğraflarla gösteriyor kendisi etraftan bir de çok fazla bir bilgiye sahip kuzenim hakkında. Sabah gece fark etmeksizin rahatsızlık ve fazlası buluşmak için birden fazla yolu denemiş fakat böyle biri tehlikeli yani bununla görüşme değil bulunduğu ilde bile denk gelmesi fazlasıyla tehlike arz ediyor ilerleyen vakitlerde kötü bir haberle karşılaşmamak için artık polise gitmeyi düşünüyor fakat uzun sonuçlanacağını biliyor. Sizden yardım diliyorum Instagram adresi veya mail adresinin baş ve son bir harfinden IP'si vs bulunabilir mi ya da kendisine bir trojan atılıp açık edilebilir mi, bulunabilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım bu tip insanlar hastalıklı insanlardır. Biz tabii ki ekran başından tam olarak sizlerin duygularınızı hissedemeyiz ve nasıl bir durum içerisinde olduğunuzu algılayamayız bu yüzden yanıtlarımız biraz zayıf kalabilir sizin nazarınızca. Ancak bahsettiğiniz durumun tek çözümü var. Kaybolmak. Ortalıktan kaybolduğunuz an size nasıl ulaşacak? Evinize gelecek hali yok ya? Durum çok basit. Bahsettiğiniz kişi Instagram hesabını kapatsın veya kullanmayı bıraksın. Yeni bir hesap açsın ve kendi isim ve soyismi bu hesapta bulunmasın. Bu şekilde rahata erebilir. Ayrıca iş ciddi boyuta binerse ailesine anlatıp polise gidebilir. İnsanları ölümle tehdit eden şahıslar bile serbest bırakılırken böyle bir meselenin umursanacağını dahi sanmıyorum.

Her şey mümkün ama onlar artık hackerlık kısmına giriyor. Şu durumda yapacağınız yasal yollar kullanmak. Bu hikayeyi kuzeninin Twitter'da paylaşması, sivil toplum kuruluşlarına müracaat etmesi ve onların avukatlarıyla görüşmesi en temizi. Mesela ATM'den para atmış diyorsun bunun saati dakikası, hangi ATM olduğu belli o kamera kayıtları bankaların elinde duruyor örneğin. Savcılık inceleme başlattığında talep eder hepsini.

Geri
Yukarı